Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 12:40:41

Прокурори вимагають відшкодувати збитки, завдані кримінальними правопорушеннями

17.11.2015   16:16Агенцiя

Питання відшкодування збитків, заподіяних кримінальними правопорушеннями, перебуває на особливому контролі органів прокуратури області, оскільки забезпечує усунення негативних наслідків злочинних діянь.

При встановленні особи, винної у скоєнні злочину, в кожному випадку ініціюється відшкодування заподіяних збитків у судовому порядку.

Так, у поточному році вже подано позовів вказаної категорії на суму понад 6 мільйонів гривень. Судами розглянуто та задоволено 83 такі позови (у т.ч. 57 – поданих в рамках кримінального судочинства) на суму 2,1 млн грн., з яких 1,3 млн грн вже реально відшкодовано.

Категорія позовів, що подаються за результатами розслідування кримінальних проваджень, є різноманітною: стягнення коштів за лікування потерпілих від злочину; відшкодування збитків, заподіяних незаконним виловом водних біоресурсів; знищенням лісових насаджень. За позовами прокурорів до бюджетів різних рівнів поверталися і кошти, протиправно виплачені приватним особам внаслідок злочинних дій. 

Крім того, вживаються заходи щодо повернення в державну чи комунальну власність земельних ділянок, що стали об’єктами злочинних дій.

Так, 24.04.2014 розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом незаконної передачі упродовж 2013-2014 років 6 га земель на території Бобровицького району за рахунок найбільш привабливих ділянок, зокрема поблизу водних об’єктів, лісу.

За результатами розслідування установлено, що фізичні особи, яким надано у власність земельні ділянки, не є місцевими жителями (мешканці м. Бровари Київської області) і до Головного управління Держземагентства у області із заявами про виділення земельних ділянок не зверталися, їх підписи в поданих документах підроблені. Один із власників землі, щодо якого рішення прийнято 10.06.2015, на момент відведення перебував у місцях позбавлення волі.

За позовами прокурора вказані землі сільськогосподарського призначення вартістю 1,2 млн грн повернуто в державну власність

Останні новини Чернігівщини

Як хобі перетворити на успішний бізнес

Як хобі перетворити на успішний бізнес 11:59

Про це йшлося на засіданні клубу в Чернігівському міському центрі зайнятості. Своєю бізнес-ідеєю та секретами успішного ведення бізнесу з безробітними ділилася відома чернігівська майстриня, дизайнер Людмила Заровська. Тема зустрічі «Хенд-мейд - шедеври своїми руками». Цього разу говорили про прикраси ручної роботи зі стрічок та намистин.

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку "Вдовині села Чернігівщини" 11:53

«Вдовині села Чернігівщини» – п’ятдесятихвилинний документальний фільм, створений на основі життєвих історій мешканок Чернігівського району. 21 лютого, стрічку презентували громаді у Чернігівському обласному молодіжному центрі. У заході взяла участь заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

"Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів" 11:33

20 лютого у м.Києві відбулася презентація та експертне обговорення напрацювань проекту «Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів у 4-х регіонах України», який був реалізований у 8-ми громадах Миколаївської, Дніпропетровської, Чернігівської та не окупованої частини Луганської області.

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі 11:21

У Чернігові планують проводити більше тематичних сезонних фестивалів. А також - різноманітних чемпіонатів, конкурсів, навчальних семінарів, майстер-класів тощо. Виконавчий комітет міської ради 20 лютого погодив внесення змін до Програми розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2019-2021 роки.

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств 11:18

21 лютого заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван зустрівся з представниками національно-культурних товариств області. Захід приурочений до Міжнародного дня рідної мови.