Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 травня, 14:05:43

Медики занепокоєні збільшенням кількості дітей, хворих на туберкульоз. ВІДЕО

09.11.2015   08:07Агенцiя

За весь минулий рік в області було виявлено п’ятнадцять хворих дітей, а зараз їх вже дев’ятнадцять, і лише за жовтень на лікування до обласного протитуберкульозного диспансеру направили четверо, а це ще далеко не кінець року.

І вже традиційно горе-лідерами за кількістю захворілих дітей лишаються Менський і Чернігівський райони.

Це ще не епідемія дитячого туберкульозу в області, але і хвилюватися є чого, бо з дев’ятнадцяти захворілих за рік дітей шістнадцятьом немає чотирьох років.

Завідувач дитячим відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру Катерина Звягельська констатує очевидну закономірність: половина із захворілих дітей не були вакциновані. Хворих може стати ще більше, бо зараз як ніколи багато відмов від вакцинації БЦЖ. Коли так було, педіатр і не пам’ятає.

Але на одних батьків все не спишеш, бо за цей рік триста п’ятнадцять малят були не вакциновані через відсутність безкоштовної вакцини.

Пані Катерина водить нас відділенням і жаліється, що тут давно все треба освіжити, обновити і оживити. Діти лежать у відділені і по вісім місяців, а останнє велике добре діло для таких дітей держава зробила аж у вісімдесятих, коли з фонду Леніна (не вважайте це «пропагандою комуністичної ідеології») тут обладнали ігрову кімнату. Все інше добро відділенню робили благодійники.

В останні роки благодійників стає менше і мрія пані Катерини на облаштування другого інфекційного боксу і ремонт туалету для хлопчиків віддаляється. Хочеться додати, що лікуються тут здебільшого діти з неблагополучних родин і до них місяцями не приходять родичі, а буває й так, що після виписки дітей віддають в соціальні заклади, бо мами за ними не повертаються. Тобто ці діти потребують явно більшого піклування держави.

Останні новини Чернігівщини

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни 13:02

Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду 12:43

Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня 12:35

У Чернігівській області 16 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за  працевлаштування переселенців

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців 12:29

Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.

російська армія обстріляла селище Десна на Чернігівщині

російська армія обстріляла селище Десна на Чернігівщині 12:19

Сьогодні о 5 ранку росіяни обстріляли ракетами селище Десна. За попередньою інформацією є постраждалі. Деталі щодо наслідків уточнюються.