У Чернігові до журналіста застосовували силу
7 листопада на Голову чернігівської організації Незалежної медіа-профспілки Владислава Савенка накинулись молодики та повалили на підлогу в будинку обласної філармонії. Він зайшов туди на захід за участю народного депутата Владислава Атрошенка.
Журналіст розповідає, що намагався знімати, але охоронець викликав підмогу і четверо людей у цивільному скрутили Савенка, повалили і відібрали в нього фотокамеру. Після цього винесли з будинку на вулицю, де повернули фотокамеру і загублені під час інциденту окуляри.
Владислав Савенок написав до міської міліції заяву про перешкоджання його професійній діяльності і вимагає порушити кримінальне провадження за 171-ю статтею Кримінального кодексу. Він підозрює, що під час інциденту отримав перелом пальця. Нині він відправився на медичну експертизу.
Влітку 2015 року журналіст Влад Савенок звертався до Чернігівської обласної прокуратури із вимогою застосувати чинне законодавство за фактом перешкоджання журналістській діяльності, коли керівник чернігівської міліції Антоном Шевцов перешкоджали журналістові потрапити на зустріч із протестувальниками, однак прокуратура не побачила у цих діях злочину.
Голова НМПУ Юрій Луканов заявив, що таке ставлення до журналіста є неприпустимим. «Будемо домагатися покарання, – сказав пан Луканов, – На жаль, 171 стаття Кримінального кодексу застосовується міліцією вкрай рідко і дуже неохоче. Нам вдавалося зламати таку практику, коли, наприклад, відомий Тітушко і компанія побили Влада Соделя і Ольгу Сніцарчук, суд виніс обвинувальні вердикти, але потім все повернулося на круги своя, і правоохоронні органи продовжують не зважати на статтю».
Нагадаємо, що 2 листопада НМПУ та НСЖУ долучились до міжнародної кампанії «Зупинимо безкарність» EndImpunity, проголошену Міжнародною федерацією журналістів. У рамках кампанії очільники вищезгаданих медійних громадських організацій звертались до урядовців та світової спільноти із вимогою припинити толерувати безкарність за злочини проти журналістів.
http://nmpu.org.ua/2015/11/u-chernihovi-do-zhurnalista-zastosovuvaly-sylu/
Останні новини Чернігівщини
Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює 11:19
А це тому, що підприємиця Оксана Труш скористалася програмою «Енергопідтримка для ФОП», за якою отримала безповоротну фінансову допомогу від держави. Каже: «Я намагаюся використовувати кожну можливість, аби бізнес працював. Кошти пішли на закупівлю пального – і це на сьогодні дієва підтримка для підприємців».
Ветерани поліції Чернігівщини вибороли призові місця на спортивних змаганнях 10:14
Днями відбувся Всеукраїнський турнір зі стронгмену «Сильні України». Серед 280 учасників – ветерани поліції Чернігівщини: помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики Вадим Довгошей та ветеран-спецпризначенець Антон Душко.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:13
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечна подія, а саме: 1 пожежа.
4 березня: цей день в Україні і світі 09:11
День 1470 Російська агресія - Day 1470 Russian aggression
Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59
Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.