Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 лютого, 03:45:09

Користування газом в побуті

17.03.2012   07:11Агенцiя

З початку 2012 року різко зросла кількість травмувань громадян при використанні газу у побуті.

Практично щодня надходять повідомлення про загибель людей у квартирах та житлових будинках внаслідок отруєння чадним газом та вибухів газоповітряної суміші.

З початку року при використанні газу в побуті сталося 26 нещасних випадків, в тому числі:
– в приватних будинках – 14;
– у багатоквартирних – 12;
– 68 осіб постраждало;
– внаслідок отруєння чадним газом загинуло 27 осіб.

Основними причинами нещасних випадків залишаються:
– порушення споживачами правил користування газовими приладами та несанкціоноване втручання в роботу внутрішньо-будинкових систем газопостачання з метою додаткового обігріву приміщення, а саме ущільнення вікон та дверей, що призводить до відсутності повітрообміну, самовільне переобладнання та підключення газового обладнання та приладів, незадовільний стан димових та вентиляційних каналів.

Газ не має кольору і запаху, тому для визначення витоків газу та запобігання нещасних випадків у газ добавляють одоранти – речовини, які придають газу неприємний специфічний запах. Газ не токсичний, але при накопиченні в приміщенні за рахунок витиснення повітря може визвати задуху. Газ в суміші з повітрям вибухонебезпечний. Природний газ легше за повітря в два рази, при витоку він піднімається і накопичується в верхній частині приміщення.

Наявність в приміщенні газу та продуктів згорання можуть призвести до отруєння та задухи. Потрібно постійно слідкувати за працездатністю вентиляційних каналів та періодично їх чистити.
Забороняється:
– користуватися несправними газовими приладами при наявності витоку газу;
– залишати без нагляду працюючі газові прилади;
– застосовувати вогонь для виявлення витоку газу. В приміщенні, де відчувається запах газу, не запалювати сірників, не вмикати/вимикати електричні прилади до ліквідації витоку газу;
– прив’язувати до газопроводу мотузок і навантажувати його;
– сушити білизну над газовою плитою;
– закривати вентиляційні канали або захаращувати їх;
– експлуатувати газові прилади при закритій квартирці та відсутності тяги у димовому і вентиляційному каналах;
– використовувати приміщення, де встановлені газові прилади для сну;
– проводити самостійний ремонт, перенесення або установку газових приладів;
– самостійно проводити ремонт по реконструкції димових та вентиляційних каналів. Дані роботи виконуються тільки спеціалізованими підприємствами.

При витоку газу необхідно негайно вимкнути газові прилади, провітрити приміщення і викликати аварійну службу газового господарства за тел. “104”.

Надання першої медичної допомоги:
– потерпілого вивести із загазованого приміщення (в теплий період року – на вулицю, а взимку – в добре провітрюване приміщення). Ознаками задухи є посиніння обличчя, з’явлення червоних плям, втрата свідомості;
– при відсутності дихання у потерпілого йому необхідно проводити штучне дихання до тих пір, поки він не почне дихати самостійно;
– викликати швидку допомогу – телефон “103”.


Управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради. Обласні та м. Чернігова курси цивільного захисту

Останні новини Чернігівщини

Досвід прикордонних громад Чернігівщини стане у пригоді під час повоєнного відновлення 22:41

30 січня в Укрінформі відбувалась презентація напрацювань проекту «Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області», який був реалізований у 4 пілотних територіальних громадах – Городянській, Ріпкинській, Тупичівській та Новобілоуській.

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини 22:38

Наступного дня після вшанування подвигу Героїв Крут у ЗМІ з’явилася інформація, що за дорученням Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації в Комунальному закладі «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка» Чернігівської обласної ради розпочато процес її перейменування.

Міжнародна організація з Нідерландів допомагає Чернігівщині у відновленні пошкоджених будинків 22:35

ZOA — міжнародна організація з надання допомоги та відновлення, яка базується в Нідерландах, і працює у 15 країнах по всьому світу

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм 22:31

31 січня співробітники Головного управління та Чернігівського районного управління ДСНС в області здійснили профілактичні інструктажі серед громадян та любителів зимової риболовлі на річці Стрижень, що протікає в обласному центрі.

Обстріл села в Чернігівській області: вже 4 загиблих, одна людина поранена 22:25

Через обстріл села Єліне Чернігівської області загинули чотири людини.

АНОНСИ ПОДІЙ