Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 23:40:20

З 21 жовтня розпочалася масова імунізація дітей проти поліомієліту

27.10.2015   15:30Агенцiя

В Україні розпочато проведення трьох раундів додаткової вакцинації дітей проти поліомієліту. Перший раунд – з 21 жовтня.

Чернігівщина отримала 55 тисяч доз ослабленої протиполіомієлітної вакцини ОПВЕРО (виробництво Франції).

За інформацією головного позаштатного дитячого інфекціоніста Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувача інфекційного відділення Обласної дитячої лікарні Миколи Картеля, вже майже всі райони області, а також міста обласного підпорядкування отримали необхідну кількість вакцин для безкоштовної імунізації дітей.

Микола Картель повідомив, що для кожної дитини визначається індивідуальна додаткова вакцинація. Для цього слід звернутися до дільничного педіатра, сімейного лікаря, а у сільській місцевості – до амбулаторії та ФАПу. Вакцинація проводитиметься тільки у кабінетах щеплення. Перед її проведенням необхідно пройти обстеження у педіатра та отримати дозвіл на щеплення з обов’язковим урахуванням дозволу батьків. Вакцинація здійснюється рідкою вакциною в об’ємі 2 краплі через ротову порожнину.

За 9 місяців нинішнього року на Чернігівщині вакцинацією проти поліомієліту охоплено лише 16,3 відсотка дітей від запланованого. Лише 5,4 відсотка від планових щеплень отримали діти першого року життя та півторарічного віку. Дещо більший відсоток дітей до 6 років, які пройшли вакцинацію проти поліомієліту, – 33,5.

Тож додатковою імунізацією будуть охоплені діти, які раніше не щепилися як через дефіцит препарату, так і через тимчасові протипоказання.

За попередніми даними, перший раунд вакцинації триватиме не більше трьох тижнів. Це дасть змогу оперативно перейти до другого та третього раундів.

Микола Картель також зауважив, що вакцина проти поліомієліту ОПВЕРО не має протипоказань, пройшла всі випробування, а побічні дії не перевищують подібних дій від інших вакцин – короткочасний підйом температури, тимчасова слабкість дитини, незначні м’язові болі.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».