Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 14:37:44

Поновлення порушених прав дітей є пріоритетом роботи органів прокуратури

27.10.2015   07:36Агенцiя

Ювенальними прокурорами упродовж поточного року забезпечено участь у 202 справах з питань захисту прав дітей та інтересів держави у сфері охорони дитинства. За позовами прокурорів цивільно-правовими засобами поновлено права 50 дітей.

У сфері охорони дитинства до суду пред`явлено 62 позови на суму майже 700 тис грн., які розглянуто та задоволено. На даний час реально виконано судових рішень на суму понад 300 тис грн.

Особлива увага приділяється захисту соціальних, житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прокурори звертались до суду про визнання права власності на житло та земельні паї у порядку спадкування, накладення заборони на відчуження житла, в якому проживали діти, виплату одноразової соціальної допомоги та ін.

З метою забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчальних закладів територій прокурорами подані позови в інтересах закладів освіти з вимогою зобов’язати органи місцевого самоврядування обладнати територію, прилеглу до шкіл дорожніми знаками. Позови задоволено.

Активною є позиція ювенальних прокурорів, які виступають процесуальними керівниками у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх.

Під час здійснення своїх повноважень у сфері охорони дитинства ювенальні прокурори пред’являють позови в рамках кримінальних проваджень з метою відшкодування державі завданих злочином збитків.

Зокрема, прокурором м. Чернігова пред’явлено позов про стягнення з обвинуваченого в кримінальному провадженні за фактом дорожньо-транспортної пригоди, в якій постраждав неповнолітній, вартості витрат на стаціонарне лікування дитини в обласній дитячій лікарні на суму понад 1 тис грн.

Позов Деснянським районним судом 09.10.2015 задоволено та кошти сплачено в повному обсязі.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».