Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 23:04:46

"Доброзичлива" мишка виявилася скаженою…

26.10.2015   13:17

У районі знову активізувалося захворювання тварин на сказ. Цього разу воно проявилося у Феськівці.

Першокласники феськівської школи разом з учителькою перебували на подвір’ї школи. Одне з дітей побачило і впіймало симпатичну сіреньку мишку, носило її в руках, гладило… Мишка спочатку вела себе доброзичливо, а потім несподівано вкусила дитину. Як виявилося згодом, тваринка була скажена. Дитині довелося робити щеплення в центральній райлікарні, щоб не допустити розвитку хвороби.

Про цей випадок розповів начальник управління ветеринарної медицини в районі Олександр Белашко. А ще застеріг:

– Диких тварин, особливо з невластивою для них поведінкою, ніколи не треба брати до рук, загравати з ними. На сказ хворіють усі теплокровні тварини: миші, кажани, їжаки, лисиці, єноти, зайці, бобри і т. д. Саме під час проявів хвороби вони заходять в населені пункти, можуть не боятися людей, вести себе дуже лояльно, або ж, навпаки, дуже агресивно. Подумайте: звичайну мишу надворі навіть не кожен кіт дожене – така вона спритна. А тут легко впіймала дитина! Тобто, було відразу видно, що з мишкою щось негаразд.

Цьогоріч у мисливському господарстві «Пласт», що діє у нас на Менщині, сказом ледь не заразився працівник. Здавалося, людина повинна б бути обізнана з усіма правилами. А от же лихий поплутав: побачив чоловік, що косуля два дні бродить по лісу і кричить – і захотілося легкої здобичі. Застрелив, облупив, причому без будь-яких захисних засобів… Цьому горе-мисливцю також довелося робити профілактику в лікарні.

До речі, щодо щеплень. Вакцини проти сказу дорогі, і їх не вистачає по всій країні. Завдяки передбачливості і налагодженню контактів з багатьма аптеками України, в тому числі і столичними, наші менські лікарі ще якось виходять зі складних ситуацій. І дітей, і дорослих вразливих категорій (малозабезпечені, багатодітні, інваліди, тощо) щеплять безкоштовно, а от іншим доведеться викласти немалі гроші. До того ж, таке профілактичне лікування – немале навантаження на організм. А іншого виходу нема: якщо хвороба розвинеться, то неминуче закінчиться смертю.

І на закінчення – ще одне застереження Олександра Белашка:

– Якщо вас покусала тварина, навіть ваш домашній кіт, собака чи інший чотирилапий «вихованець» – негайно звертайтеся до лікарів і повідомляйте про це ветеринарів. Особливо небезпечні укуси в обличчя, шию, руки. Якщо збудник сказу попаде в центральну нервову систему, хвороба розвинеться обов’язково. І тоді людину врятувати вже неможливо…


http://nslovo.com/blog/dobrozychlyva-myshka-vyyavylasya-skazhenoyu

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові представлена виставка «Комунізм = Рашизм»

У Чернігові представлена виставка «Комунізм = Рашизм» 15:09

10 серпня в помешканні Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського відбулося відкриття виставки «Комунізм = Рашизм».

При зміні назви вулиці слід звернутися до податкового органу із заявою про внесення змін до ліцензії

При зміні назви вулиці слід звернутися до податкового органу із заявою про внесення змін до ліцензії 10:14

Наразі відбувається перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків та скверів на виконання Закону України від 9 квітня 2015 року № 317-VІІІ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

В районі окупованого рф білоруського аеродрому Зябровка лунали вибухи 10:11

В ніч з 10 на 11 серпня у районі білоруського аеродрому Зябровка пролунали вибухи.

Прокуратура в суді вимагає стягнути надміру сплачені кошти через укладення нікчемних додаткових угод до договору про закупівлю палива

Прокуратура в суді вимагає стягнути надміру сплачені кошти через укладення нікчемних додаткових угод до договору про закупівлю палива 10:05

Прилуцька окружна прокуратура проводить системну роботу, спрямовану на недопущення фактів порушення інтересів держави при здійсненні закупівель за бюджетні кошти.

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини?

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини? 10:04

Традиційно на Чернігівщині зберігається сталий попит на представників робітничих професій.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини