Чернігів приєднався до "Європи без торгівлі людьми"
18 жовтня, громадські активісти, представники профільних державних установ, правоохоронних органів та небайдужі чернігівці відзначили Європейський день проти торгівлі людьми.
О 13.00, в один і той же час у багатьох містах України у небо були запущені сині та жовті гельові кульки в знак солідарності в цей день та об’єднання зусиль задля попередження потрапляння у рабство.
Чернігівці прийняли активну участь в інформаційному флеш-мобі, під час якого волонтери розповсюджували тематичні інформаційні матеріали та проводили консультування з безпечного виїзду за кордон. Активісти були примітними - у футболках з гаслом проти торгівлі людьми та номером Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (номери 0800-505-501 та 527 - безкоштовно для користувачів стаціонарних телефонів та операторів мобільного зв’язку).
Подібні публічні заходи відбулися одночасно в 17 обласних центрах України в рамках національної акції Всеукраїнської коаліції з протидії торгівлі людьми.
Мета кампанії - привернути увагу державних інституцій та населення до проблеми існування сучасного рабства та незаконної експлуатації.
18 жовтня - Європейський день боротьби із торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому ганебному явищу, ефективного переслідування та покарання торгівців людьми, ідентифікації та надання всебічної допомоги постраждалим, проведення превентивної й профілактичної роботи серед груп ризику, особливо серед молоді.
В Чернігові захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Департаментом сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації та Відділом боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, УМВС України в Чернігівській області.
Нагадаємо, що безоплатну правову, соціальну, психологічну та іншу реабілітаційну допомогу мешканці Чернігівської області, які постраждали від торгівлі людьми, або які турбуються про безпечне працевлаштування або навчання за кордоном можуть отримати в Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини за адресою: вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000. Телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532.
Останні новини Чернігівщини
Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові 09:39
4 березня під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене підготовці до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2026 році.
За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ 09:32
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно в.о начальника УЖКГ однієї з міських рад Чернігівської області. Їй інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України)
На Чернігівщині затверджено Регіональний план управління відходами до 2033 року 09:31
Розпорядженням начальника ОВА В'ячеслава Чауса від 2 березня поточного року № 414 затверджено Регіональний план управління відходами в області до 2033 року.
Підтримка освіти і медицини на Чернігівщині: укриття, техніка, швидкі 09:30
Чернігівщина — регіон, який щодня живе в умовах підвищеної безпекової загрози через близькість до кордону з країною-агресором. Відтак системна та довгострокова підтримка громад залишається критично важливою.
5 березня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1471 Російська агресія - Day 1471 Russian aggression