Розкриття злочинів проти власності – пріоритет в роботі правоохоронних органів
Упродовж поточного року на території Чернігівської області зареєстровано понад 7 тис. кримінальних правопорушень проти власності, що становить 62% від загальної кількості злочинів.
Найбільше зареєстровано фактів крадіжок – 5,5 тис, у тому числі 115 – з квартир чи іншого володіння особи, шахрайств – 840, грабежів – 289.
У порівнянні з минулим роком на 18,6% зменшилась кількість розбоїв (35).
При цьому майже третину крадіжок та половину шахрайств скоєно у м. Чернігові.
Прокуратурою та правоохоронними органами області вживаються заходи для посилення протидії цим злочинам та притягнення винних до відповідальності. Зокрема, ефективність здійснення прокурором процесуального керівництва має вагоме значення в розкритті та розслідуванні таких злочинів.
Зі скоєних з початку року на Чернігівщині крадіжок, грабежів і розбоїв 2730 вже розкрито, їх фігурантам повідомлено про підозру.
Половина з цих проваджень із зібраними досудовим розслідуванням доказами вже направлено до суду, понад третину – розглянуто судами.
Наприклад, Ніжинською міжрайонною прокуратурою 30.09.2015 закінчено досудове розслідування та скеровано до міськрайонного суду обвинувальний акт за фактами шахрайства та грабежів, де жителька м. Ніжина упродовж 2 років обманом та відкритим викраденням чужого майна, поєднаним з насильством, завдала шкоди 7 громадянам на суму майже 80 тис. грн.
У жовтні набрав законної сили вирок злочинцю, який у м. Чернігові вчинив 40 крадіжок майна громадян, завдавши шкоди на суму майже 140 тис грн.
У направлених до суду провадженнях щодо злочинів проти власності встановлено майже 3 млн грн збитків, нанесених потерпілим. З них на стадії досудового розслідування завдяки, в тому числі й роботі слідчо-оперативних підрозділів, відшкодовано та повернуто власникам коштів та майна на суму 1 млн 230 тис грн (42%).
Робота над викриттям та притягненням до відповідальності злочинців за заволодіння чужим майном триває.
Останні новини Чернігівщини
Напередодні Дня молоді Уряд відзначив двох представниць Чернігівщини 14:26
Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України за 2025 рік отримали Юлія Дзюба, членкиня Правління громадської організації «Профешенал гавермент», та Поліна Гомбалевська, президентка громадської організації «Українська асоціація студентів» – а також чинна голова Молодіжної ради при Чернігівській ОДА.
Здоров’я працівників та безпечні умови праці – у фокусі діалогу з бізнесом 13:15
Безпечне робоче середовище — це не лише вимога законодавства, а й важлива складова відповідального ведення бізнесу.
Для лікарень області надійшли ліки та спецобладнання від благодійників на майже два мільйони гривень 12:54
Наприкінці липня у Чернігівську область доставлено велику партію медикаментів, ортопедичних виробів та сучасного високотехнологічного устаткування.
У Чернігівському медичному центрі сучасної онкології встановлюють третій лінійний прискорювач 12:12
Цей апарат дасть змогу охопити ще більше пацієнтів. Лінійний прискорювач дозволяє проводити високоточну променеву терапію, що в рази збільшує шанси онкохворих на одужання.
На Чернігівщині продовжують реалізацію проєкту щодо підтримки дітей полеглих захисників та захисниць 11:45
Днями у Чернігові відбулася робоча нарада під головуванням заступника голови Чернігівської ОДА Івана Ващенка щодо реалізації проєкту підтримки дітей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Ініціатива започаткована ПрАТ «Авіакомпанія «Українські вертольоти».