Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 січня, 11:38:23

Рятувальники готуються до пропуску весняної повені та льодоходу на річках

12.03.2012   18:24Агенцiя

Напередодні настання сезону весняної повені та льодоходу, зусилля Чернігівського ТУ МНС та його підпорядкованих підрозділів направлені на підвищення оперативної готовності до проведення відповідних першочергових й інших необхідних заходів, а також аварійно-рятувальних робіт з метою захисту населених пунктів і об'єктів різного призначення.

На виконання "Плану дій обласних управлінь, організацій і підприємств, райдержадміністрацій і міськвиконкомів, органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2012 року", яке було затвердженого Першим заступником голови Чернігівської ОДА в листопаді минулого року, ТУ МНС розроблено та направлено у підпорядковані підрозділи для виконання відповідний план підготовчих заходів, створений оперативний штаб і визначені режими його функціонування. В лютому відбулися тренування цього штабу та мобільних оперативних груп пересувного пункту управління з відпрацюванням усіх питань, які стосуються льодоходу та повені.

Рятувальники спільно з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проаналізували хід минулорічних повеневих сезонів, уточнили карти-схеми прогнозованих зон можливого підтоплення територій, садиб і будівель, об'єктів життєзабезпечення, транспорту, енергетики, зв'язку, склали їх перелік і визначили заходи щодо захисту та забезпечення сталого функціонування.

Розроблені пропозиції для розгляду на засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС щодо складу міжвідомчого угрупування сил і засобів з протидії загрозам весняної повені на території Чернігівщини.
Уточнений і відкоригований План реагування ТУ МНС в разі загрози або виникнення НС в період підготовки й пропуску весняної повені та льодоходу, відпрацьовані інструкції взаємодії та взаємоінформування в підрозділах.
На період підтоплення повеневими водами шляхів сполучення з населеними пунктами області здійснений оптимальний перерозподіл зон виїзду пожежно-рятувальних підрозділів з метою забезпечення оперативного реагування на пожежі та інші події. Погоджено питання взаємодії з підрозділами МНС Сумської області щодо їх залучення до гасіння можливих пожеж на території Биринської сільської ради Новгород-Сіверського району, де навесні має місце порушення транспортного сполучення.

Укладено договір між аварійно-рятувальним загоном спецпризначення ТУ МНС та ДП "Чернігівський облавтодор" щодо захисту мостів шляхом підриву льоду на річках.

З 13 лютого фахівці Чернігівського ТУ МНС у складі обласної комісії здійснюють перевірки стану підготовки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до пропуску весняної повені й льодоходу.

Проведено перевірки працездатності та готовності до використання плавзасобів, насосного обладнання, автономних джерел енергопостачання, які можуть використовуватись під час проведення рятувальних та інших необхідних робіт в умовах весняної повені. Поповнені необхідні запаси пально-мастильних матеріалів та матеріально-технічних резервів для забезпечення дій пожежно-рятувальних підрозділів.

Уточнені сили та засоби, порядок зв'язку і взаємодії з підрозділами Збройних Сил України, іншими спеціальними службами центрального підпорядкування, які дислокуються на території області й можуть залучатись до проведення аварійно-рятувальних та інших необхідних робіт в період підготовки та пропуску весняної повені та льодоходу.

Визначено регламент взаємоінформування між ТУ МНС і обласним центром з гідрометеорології на період проведення моніторингу рівнів повеневих вод на річках.


Дмитро Бескостий, начальник відділу цивільного захисту ТУ МНС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область – одна з лідерів за темпами будівництва, – Андрій Прокопенко

Чернігівська область – одна з лідерів за темпами будівництва, – Андрій Прокопенко 10:38

Чернігівщина за підсумками 2019 року посіла 2 місце серед областей за темпами росту будівництва, піднявшись на 9 позицій порівняно з попереднім роком.

У Чернігові розпочинається реконструкція водопроводу на вулиці Промисловій

У Чернігові розпочинається реконструкція водопроводу на вулиці Промисловій 10:19

Відповідно до затвердженої інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал», з 27.01.2020 розпочинається реконструкція водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної.

Андрій Прокопенко: Чернігівська область має значний потенціал для створення нових інноваційних підприємств

Андрій Прокопенко: Чернігівська область має значний потенціал для створення нових інноваційних підприємств 10:17

Створення індустріального парку «Менський» є реальним прикладом впровадження інноваційної бізнес-ідеї на території об`єднаної територіальної громади. Кожна громада Чернігівщини у найближчій перспективі може приступити до реалізації інвестпроєктів, які б давали економічний ефект і таким чином залучати в область інвесторів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:40

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 27 січня до 8:00 28 січня 2020 року.

На кордоні знову вилучили марихуану

На кордоні знову вилучили марихуану 08:56

Днями, до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Сеньківка», пішки на вихід з України прибув 35-річний громадянин Молдови.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини