Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 березня, 04:13:00

Зміни в оподаткуванні неприбуткових установ

25.08.2015   15:01Агенцiя

Як повідомила начальник управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Людмила Ключник, з 13 серпня введено в дію новий закон, який покращить умови ведення бізнесу, зокрема Законом України від 17 липня 2015 року N652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» удосконалено регулювання правового статусу та оподаткування неприбуткових організацій.

"В ДПІ у м. Чернігові станом на 01.08.2015 року обслуговуються 1667 неприбуткових підприємств, установ і організацій. Відтепер, відповідно до п.п.14.1.121 п.14.1 ст.14 Кодексу неприбутковими визначаються підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до доданого п.133.4 ст.133 Кодексу", - зазначила Людмила Ключник.
       
Також вона розповіла, що зміни в оподаткуванні неприбуткових установ торкнулися,  зокрема, такого:
  - визначено вимоги для віднесення підприємств, установ та організацій до  неприбуткових (п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Кодексу);
  - переглянуто та розширено перелік суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які не є платниками податку на прибуток підприємств (п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 Кодексу);
  - визначено порядок та умови, за яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств (доповнення п.133.4 ст.133 Кодексу);
  - встановлено особливості перебування установ та організацій у Реєстрі неприбуткових установ та організацій;
  - передбачено, починаючи з 1 січня 2015 року та на період проведення антитерористичної операції, непроведення коригування, встановленого п.п.140.5.9 п.140.5 ст.140 Кодексу, щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані), зокрема  Збройним Силам України.

Податківець звернула увагу на те, що неприбуткові установи і організації, які внесені до Реєстру на день набрання чинності Законом №652-VIII, що не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу, з метою включення до нового Реєстру зобов’язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу (п.35 підр.4 р.XX «Перехідні положення» Кодексу).

Відповідно до п.35 підр.4 р.XX «Перехідні положення» Кодексу неприбуткові організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами п.133.4 ст.133 Кодексу, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини