Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 березня, 03:19:44

Органи прокуратури області дієво захищають законні державні інтереси у сфері земельних правовідносин

25.08.2015   14:57

Прокуратура Чернігівської області активно відстоює в судах інтереси держави у сфері земельних правовідносин, виявляючи та припиняючи факти незаконного відчуження та використання земельних ділянок і цілих земельних масивів.

Зокрема, тільки протягом минулого тижня рішенням господарського суду області задоволено позов прокурора про повернення державі земельної ділянки лісового фонду в Корюківському районі площею 970 гектарів і вартістю майже 15 мільйонів гривень.
 
На сьогодні це в Чернігівській області найбільший з повернутих державі за позовами прокуратури з незаконного користування лісовий масив.
            
Прокуратурою встановлено, що цей ліс надавався в постійне користування підприємству колективної форми власності, яке на сьогодні ліквідовано, а створене замість нього приватне підприємство використовувало ділянки лісового фонду за договором оренди за плату, яка становила менш як 90 грн на місяць. Договір передбачав здійснення лісогосподарської діяльності.
 
Також минулого тижня Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ завершив розгляд справи про незаконну роздачу земель лісового фонду в Козелецькому районі.
 
Підставою для виділення та передачі в приватні руки цих привабливих земель стали незаконні розпорядчі акти Головного управління Держземагентства в області, які рішенням апеляційного суду за позовом прокуратури Чернігівської області скасовані.
 
За результатами судового розгляду майже 2 га лісу вдалося повернути в державну власність.
 
Тим часом вживаються заходи прокурорського реагування на нововиявлені факти незаконного розпорядження землею. Прокуратурою Чернігівського району заявлено до суду позови про скасування розпорядчих і правовстановлюючих документів, якими під приватну забудову в одному з сіл району віддано землі історико-культурного призначення.
 
Встановлено, що кілька земельних ділянок по 0,25 га на околиці села, переданих у приватну власність громадян для зведення ними житлових будинків, знаходяться в межах території пам’ятки археології місцевого значення. Наразі справи перебувають у провадженні суду.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини