Хворі свині атакують! ВІДЕО
У Чернігові відбулося спільне засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації.

Говорили про нагальні проблеми цього літа – пожежі під час спеки та африканську чуму свиней, що вже другий рік тероризує фермерські господарства України, а останнім часом дісталася і нашого регіону.
Пожежі у спекотну пору та боротьбу з африканською чумою свиней обговорювали на спільному засіданні профільних комісій в обласній державній адміністрації. У природних екосистемах виникло 632 пожежі, вогонь вирував на сухій рослинності та смітті. У житловому секторі чагарники та трава горіли 310 разів. І звісно ж, не без збитків. Юрій Бреус, начальник управління ДСНС України в області: «Такі пожежі мали місце в Бахмацькому, Сосницькому, Городняському, Ріпкинському та Чернігівському районах, а на ліквідацію пожежі в селі Старі Яриловичі Ріпкинського району, гасіння якої тривало понад 9 годин, довелося залучати пожежний підрозділ з Республіки Білорусь».
Задля потреб вогнеборців басейнове управління водного господарства цьогоріч провело акумуляцію на місяць раніше. Але запасів небагато – у третини малих річок пересохли верхів’я, подекуди рівень води впав від 80 см до одного метра. Сергій Нагалюк, начальник Деснянського басейнового управління водних ресурсів: «Зарегульований рівень води в каналах і водоймах складає близько 9 мільйонів метрів кубічних води, з яких на сьогоднішній день можливо використати для гасіння пожеж близько семи мільйонів».
У лісових господарствах техніки для приборкання вогню загалом вистачає. Масиви оглядають навіть із літаків. Також двадцять дві спостережні вежі власним коштом обладнали камерами і роздумують над придбанням безпілотників. А тим часом Чернігівщину з усіх боків оточують неблагополучні пункти, де підтверджуються. підозри на африканську чуму свиней. Тривожні звістки надходять з Київщини, Полтавщини та Сумщини. До слова, у Калиті Київської області через знайденого збудника вірусу довелося знищити більше 60 тисяч голів свиней. У нашій області останній зареєстрований випадок АЧС – у домашньому господарстві на Менщині. Юрій Павлішен, в.о. начальника головного управління ветеринарної медицини в області: «Згідно з рішенням ДНПК при Менській районній державній адміністрації було оголошено карантин та визначено територіальні зони, а саме епізоотичним осередком визначено село Городище. На даний час проводяться всі заходи згідно з прийнятим та затвердженим планом».
В управлінні ветеринарної медицини області також підписано розпорядження про відтермінування початку мисливського сезону, щоб чума не поширювалася і серед диких свиней. А тим часом районні адміністрації не в повній мірі надають документи для державних компенсацій за звичайних свиней – що вже й казати про вепрів. Юлія Свириденко, директор департаменту економічного розвитку облдержадміністрації: «Визначений виключний перелік документів, що додається до звернення до голови обласної державної адміністрації. До чого я це кажу: на сьогоднішній день Ічнянська, Козелецька, Новгород-Сіверська і Ріпкинська районні адміністрації звернулися до голови. Разом з тим, усі подані заяви, вони не відповідають вимогам порядку використання цих коштів».
Райони не зазначають, можуть вони самостійно виплатити компенсацію чи треба допомога резервного фонду обласного бюджету. А з нього, між іншим, вже перераховано 200 тисяч гривень.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.