Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 квітня, 11:54:42

Прокуратура завадила приватизації земель історико-культурного призначення без проведення археологічних досліджень

18.08.2015   08:17

За прийнятим апеляційним судом області рішенням у власність держави повернуто ще одну неправомірно відчужену земельну ділянку.

Прокуратура області відстояла в суді позицію про неможливість передачі у приватну власність земель історико-культурного призначення без проведення належних археологічних досліджень.

Зверненню прокурора до суду передувало вивчення законності рішень Чернігівської міськради з земельних питань. Встановлено, що одним із них у приватну власність під забудову в м. Чернігові особі передано близько 0,10 га земель, які відносяться до особливо цінних. Приватизована ділянка знаходиться у межах території пам’ятки археології місцевого значення та в охоронній археологічній зоні.

Передача таких земель історико-культурного призначення у приватну власність без проведення належних археологічних досліджень прямо заборонена нормами Земельного кодексу України.

«У цій справі втручання у здійснення права власності є виправданим і повною мірою відповідає суспільним інтересам як таке, що спрямоване на захист від незворотного та цілком ймовірного знищення об’єкта культурної та археологічної спадщини внаслідок здійснення власником земельної ділянки будівельних та земляних робіт без проведених належних археологічних досліджень пам’ятки», — говориться в рішенні суду.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 10:07

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.

“Jazz-Куліса” до Міжнародного дня джазу 09:13

В останній день квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день джазу. У межах творчого проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” джаз-бенд “BissQuit” 28 квітня 2026 року представив глядачам яскраву і видовищну концертну програму, присвячену цьому дню.

Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з твариною в Чернігові 09:10

28 квітня до поліції надійшло повідомлення про те, що в одному з мікрорайонів Чернігова виявлено вбиту собаку.

 Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів

Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів 09:09

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із австрійськими парламентарями і дипломатами. У складі делегації – представники різних політичних сил, а також – посольства. Гості відвідали Ягідне. Показали їм і наслідки російських ударів по Чернігову.

Безбар’єрність як стандарт: досвід закладів культури Чернігівщини

Безбар’єрність як стандарт: досвід закладів культури Чернігівщини 09:07

Про розвиток безбар’єрності в культурній сфері області говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі Чернігівської ОВА.