Затримані правоохоронцями шахраї спеціалізувалися на автозаправках
Працівники Новгород-Сіверського райвідділу Чернігівської області спільно з оперативниками Шосткинського РВ УМВС в Сумській області викрили аферистів, які на двох АЗС в Новгороді-Сіверському видурили більше 11 тисяч гривень.
До чергової частини Новгород-Сіверського районного відділу внутрішніх справ УМВС України в Чернігівській області з інтервалом у півгодини надійшли два повідомлення про шахрайське заволодіння грошима у операторів АЗС в райцентрі.
Зловмисники використали відому й добре відпрацьовану лиходіями схему. Під’їжджаючи пізно увечері на іномарці до АЗС, двоє молодиків підходили до віконця і вмовляли оператора розміняти їм купюри номіналом по 500 гривень на дрібніші.
Довірливі оператори АЗС, перерахувавши гроші, міняли їх шахраям, але тут зловмисники несподівано заявляли, що їм потрібні вже не гривні, а російські рублі. Почувши відмову, шахраї швидко повертали дрібну готівку, забирали свої п’ятисотки і швидко зникали.
Таку маніпуляцію за півгодини вони встигли здійснити двічі. Причому, якщо на одній АЗС оператор серед повернутих грошей не дорахувався близько 1,5 тисячі гривень, то на іншій втрати становили майже 10 тисяч. Прийшовши до тями, потерпілі зателефонували до міліції.
Отримавши прикмети підозрюваних та інформацію щодо транспортного засобу, на якому ті пересувалися, одразу були орієнтовані наряди міліції не лише району, а й сусідньої Сумської області. Це дало позитивний результат.
Як з’ясували правоохоронці, шахрайствами займалися дядько з племінником відповідно 1963 та 1979 років народження, зареєстровані в місті Києві. Пересувалися шахраї-кочівники на автомобілі «Mitsubishi Lancer».
В ході санкціонованого обшуку у зловмисників вилучені близько 15 тисяч гривень. Інформація про подію зареєстрована в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), що передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.
Наразі вирішується питання про оголошення зловмисникам підозри у вчиненні даного кримінального правопорушення.
Триває досудове розслідування.
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.