Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 15:28:35

"Стан полігону побутових відходів критичний і може обернутися катастрофою для Чернігова". ВІДЕО

10.08.2015   18:10

Так характеризують ситуацію керівники підприємства, яке орендує полігон. 200 тисяч кубометрів відходів лежать необроблені на території в дванадцять гектарів всупереч усім нормам санітарної і пожежної безпеки. І звичайно, за теперішньої спеки сміття розкладається й отруює повітря.

За коментарем – чому так відбувається – ЧОДТРК "Сівер Центр" звернулося до представників підприємства.

«Два тижні прошу допомогти хоча б розсунути необроблене сміття, розділити його на карти, щоб не почалася пожежа»,- розповідає Сергій Короленко, головний інженер приватного підприємства «Гранпласт», котре десять років як орендує полігон твердих побутових відходів на Масанах у Чернігові.

На полігоні підприємство працює собі в збиток. Щоб платити зарплату робітникам, доводиться відправляти техніку на підробітки. Не вистачає грошей на закупівлю пального, необхідних матеріалів, тому не витримуються й технології обробки відходів.

За технологією відходи треба ділити на так звані карти, щоб до кожної був під’їзд і її можна було локалізувати. Далі сміття слід ущільнювати й пересипати грунтом (шарами: через 2,5 метри відходів – 25 сантиметрів грунту). Зараз цього зробити неспроможні, й на 12 гектарах лежить 200 тисяч кубометрів не ущільнених і не пересипаних відходів.

Щоб вийти з критичної ситуації, представники «Гранпласту» пропонують міській владі підвищити тарифи на утилізацію відходів для організацій. Для населення при цьому тариф згодні залишити старий: 4 гривні 02 копійки за кубометр. Якраз перед записом інтерв’ю керівники готувалися до засідання робочої групи з питань тарифів.

Поки щодо тарифів ведуться переговори – тим часом екологічну ситуацію в Чернігові треба терміново рятувати.

Загалом полігон на Масанах працює з 1961 року й за проектом мав би бути закритий ще 14 років тому. За цей час на ньому накопичилося близько 20-ти тисяч кубометрів відходів.

Останні новини Чернігівщини

У громаді на Прилуччині провели благодійний марафон і зібрали для ЗСУ 125 тисяч гривень

У громаді на Прилуччині провели благодійний марафон і зібрали для ЗСУ 125 тисяч гривень 12:28

25 червня у Талалаївській громаді Прилуцького району на селищному стадіоні провели благодійний марафон на підтримку Збройних Сил України: організували благодійне ярмаркування, розважали гостей виступами художньої самодіяльності, зіграли футбольний турнір.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Тільки спільно ми можемо подолати ворога та отримати перемогу" 12:15

Йдучи захищати Чернігів, вони не знали, що опиняться в одному батальйоні.

Фахівці Служби порятунку провели профілактичний рейди серед населення щодо правил мінної безпеки

Фахівці Служби порятунку провели профілактичний рейди серед населення щодо правил мінної безпеки 12:01

Рятувальники заходили до будинків, спілкувалися з перехожими, проводили бесіди в місцях масового скупчення людей, а також розміщували застережні листівки на інформаційних стендах.

«Маціївські Карпати»: у селі на Прилуччині другий рік діє еко-пасіка

«Маціївські Карпати»: у селі на Прилуччині другий рік діє еко-пасіка 11:57

У селі Маціївка Сухополов’янської громади на Прилуччині другий рік поспіль діє еко-пасіка Тетяни Жилкіної. Пасіка відкрита для всіх охочих відпочити з користю.

Служба зайнятості пропонує безкоштовне навчання і працевлаштування на «Елеганті»

Служба зайнятості пропонує безкоштовне навчання і працевлаштування на «Елеганті» 11:32

Людям, які опанували цю професію, знайти роботу будь-де, а не лише в нашому регіоні нескладно. Йдеться про швачок. Якщо Ви не маєте відповідних вмінь та навичок, але бажаєте працювати, Чернігівська обласна служба зайнятості пропонує скористатися можливістю безкоштовно здобути нову для Вас професію й обіцяє роботу на підприємствах області, зокрема на ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант».