Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 14:13:34

Запорука дитячого здоров’я: з 1 серпня 2015 року розпочинається Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

31.07.2015   13:59Агенцiя

Тиждень грудного вигодовування проводиться у світі вже 25 років поспіль за ініціативи ВООЗ. Приводом для його проведення стало прийняття Декларації ВООЗ та ЮНІСЕФ, спрямованої на охорону і підтримку грудного вигодовування дітей.

Ця акція – дійсно всесвітня, адже щорічно до неї приєднується близько 170 країн світу. Її мета – поширювати серед жінок інформацію про користь грудного вигодовування, яке сприяє не тільки нормальному розвитку дитини, а й зберігає здоров’я матері.

За словами головного спеціаліста з неонатології Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувачки відділення новонароджених Чернігівського пологового будинку Людмили Дудко, грудне вигодовування попереджає низку захворювань у дітей, починаючи від звичайного ГРВІ і завершуючи цукровим діабетом.

Грудне вигодовування – основа формування почуття любові та прихильності матері до дитини. Лікарі для успішності саме такої прихильності запровадили раннє прикладання немовлят до материнських грудей у перші 30 хвилин після пологів, що дає змогу зменшити появу гнійно-септичних інфекцій, покращує перебіг ранньої адаптації новонароджених, – зазначає Людмила Дудко. – Це впливає і на формування психоемоційного розвитку дитини.

За даними Всесвітнього альянсу підтримки грудного вигодовування, воно є найкращим способом забезпечення новонародженої дитини необхідними для її організму корисними та поживними речовинами.

У розвинутих країнах світу розроблені рекомендації для грудного вигодовування. Необхідно аби дитина обов’язково отримувала материнське молоко протягом перших шістьох місяців свого життя, а після варто продовжувати годувати грудьми разом із прикормом та використанням штучних сумішей.

Глобальна стратегія по вигодовуванню дитини забезпечує покращення харчування немовлят та зміцнення їхнього здоров’я.

Протягом проведення Тижня підтримки грудного вигодовування у закладах, що опікуються материнством та дитинством, проводяться  лекції та роз’яснення щодо переваг раннього вигодовування, посилюється санітарно-просвітницька робота з алгоритмів вигодовування дітей.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Затримання контрабандних цигарок на кордоні.  Ні заробітку, ні авто…

Затримання контрабандних цигарок на кордоні. Ні заробітку, ні авто… 13:54

Вчора, 23 вересня, наш 40-річний співвітчизник, прямуючи на в’їзд в Україну легковим автомобілем «Фольксваген», у міжнародному автомобільному пункті пропуску «Сеньківка», намагався провезти в схованці контрабандне куриво – білоруські цигарки «GOLD NZ» без акцизних марок.

На Чернігівщині відкрили четверту новозбудовану амбулаторію - у селі Бахмач

На Чернігівщині відкрили четверту новозбудовану амбулаторію - у селі Бахмач 13:11

23 вересня 2020 року амбулаторія загальної практики сімейної медицини урочисто під звуки маршів у виконанні духового оркестру філармонійного центру на чолі з заслуженим діячем мистецтв України Анатолієм Ткачуком відкрилася у селі Бахмач Бахмацького району.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:52

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:40

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 23 вересня до 8:00 24 вересня 2020 року.