Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 лютого, 00:46:28

В обмудсмена заявляють про трудове рабство, антисанітарію та аномальну смертність у Левоньківській психіатричній лікарні

25.07.2015   09:15Агенцiя

Умови перебування та лікування в Левоньківській психіатричній лікарні (с. Левоньки Жукотківської сільради Чернігівського району за 40 км від облцентру) не відповідають навіть мінімальним стандартам, повідомляє уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська з посиланням на результат візиту до закладу працівників департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму та громадських моніторів.

Як зазначено в повідомленні, частина пацієнтів безкоштовно працює по 7-11 годин на господарстві при лікарні (корівники, городи, майстерні), що є експлуатацією: працетерапія не може тривати так довго, крім того, в штатному розкладі немає фахівців із реабілітації. "Це не лікування, а трудове рабство. У цій лікарні розклад дня побудований для корів, а не для хворих", - зазначила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, яка брала участь у моніторинговому візиті.

При цьому свої пенсії пацієнти або їхні рідні віддають медперсоналу; за ці кошти оплачуються не лише продукти (на харчування пацієнтів виділяється 6,56 грн на день), а й потреби лікарні, зокрема, ремонт, придбання, прання та лагодження білизни, при тому, що в штаті є шваля, яка отримує зарплату. Приміщення лікарні потребують ремонту.

У лікарні на час візиту було 133 пацієнти, з них 16 недієздатні; є люди, які там перебувають по 20-30 років, хоча мають бути в психоневрологічному інтернаті. У палатах перебувають по 20 осіб, площа на одне ліжко становить 2,2 кв. м за стандарту не менше ніж 6 кв. м на людину, що менше, ніж у колонії.

Туалетом у відділеннях може користуватися лише персонал, пацієнти користуються туалетом на вулиці, при цьому на 70 чоловіків є лише один туалет без дверей на двох осіб. Для миття є лише одна душова кабіна і ванна; чоловіків миють раз на десять днів, жінок - раз на сім днів. "Хворі не мають можливості почистити зуби, тому що у них немає зубних щіток. На думку персоналу, це зайве, тому що "у них і зубів-то немає", - йдеться в повідомленні.

Постільна білизна дуже брудна, подушки чорні і засалені, при цьому на складі лежить нова і чиста білизна, яка не використовується. "Це означає, що або не миють людей, або не перуть білизни", - зазначила працівниця департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму секретаріату омбудсмена Олена Темченко.

Фінансування на медикаменти становить 3,56 грн на добу на людину, як наслідок - у лікарні використовують лише дешеві ліки: нейролептики першо-другого покоління. "У цих умовах навряд чи можливо добитися прогресу в стані здоров'я пацієнтів. Тому не дивно, що смертність у лікарні висока - в жіночому відділенні за минулий рік вона становила 11%", - йдеться в повідомленні.

За результатами моніторингу готуються акти реагування омбудсмена, які буде направлено керівництву Міністерства охорони здоров'я, Генеральної прокуратури та Чернігівської обласної державної адміністрації. "Такі заклади не повинні існувати у XXI столітті. Там порушені всі мінімальні стандарти поводження з людьми. Здається, персонал навіть за людей їх не вважає, реагуючи на наші зауваження словами: "Що ви хочете: вони ж психічно хворі!", - зазначила Т.Печончик.

Останні новини Чернігівщини

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині 17:28

Третій рік поспіль завдяки ініціативі Міністерства юстиції «Кохання поза часом» щасливі закохані можуть забарвити день 14 лютого справжніми емоціями і особливою пам’ятною подією, поєднавши долю зі своєю половинкою з ранку до опівночі.

"Сонце слова на двох" зійшло у бібліотеці ім. М. Коцюбинського 17:07

Вечір поезії від Тетяни Шептицької та Сергія Пантюка пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках реалізації проекту «Безкоштовні курси української мови».

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи 16:53

Що таке Антикорупційна програма та які переваги її прийняття – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади Менської ОТГ на інформаційній зустрічі, яка пройшла 17 лютого.

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів 16:42

В обласному центрі з 14 лютого до 16 лютого поліція провела перше в цьому році оперативно-профілактичне відпрацювання. Такі заходи відбуватимуться циклічно в різних мікрорайонах міста.

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції 16:32

Під час патрулювання на вулиці Савчука у дворі будинків інспектори помітили підозрілого чоловіка, який мав ознаки алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини