Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 05:00:16

Які норми гендерного законодавства порушуються органами місцевого самоврядування Чернігівщини

22.07.2015   14:33Агенцiя

Тиждень тому Верховна Рада проголосувала новий Закон «Про місцеві вибори» в якому передбачені квоти для жінок та гарантована рівна участь обох статей. Це був один з багатьох кроків, які Україна зробила назустріч європейському гендерному законодавству.

Багато норм, що мають забезпечувати рівність прав чоловіків та жінок вже давно існують в українському законодавстві. Проте місцеві ради Чернігівщини не поспішають виконувати їх і відображати у своїх нормативно-правових актах. Хоча саме у сфері відповідальності органів місцевого самоврядування лежить ухвалення відповідних положень та розпоряджень які б забезпечували виконання норм українського законодавства, в тому числі й гендерного.

Як показує практика, у нормативно-правових актах органів місцевого самоврядування Чернігівської області  не відображено більшість  норм Закону  України   «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Зокрема  у нормативно-правових актах органів місцевого самоврядування таких міст як Чернігів, Ніжин, Прилуки, Новгород-Сіверський, Мена, Носівка  та Городня, а також в Чернігівській обласній  раді  не визначено уповноважену  особу з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, не забезпечується гендерна рівність при формуванні кадрового резерву, не у всіх радах ухвалені відповідні  місцеві  програми щодо забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків, не закріплена норма щодо доступу до приміщень органів місцевого самоврядування жінок з дітьми.

Деякі міста виконують окремі норми Закону. В таких  містах як  Городня,  Новгород – Сіверський   та Носівці  дотримується гендерний баланс в розподілі посад у виконавчому комітеті – там в рівній кількості представлені чоловіки і жінки.

В Ніжині нормативними актами місцевого самоврядування передбачається визначення уповноваженої особи з питань забезпечення рівних прав  можливостей жінок і чоловіків . Також у Ніжині затверджена окрема Програма  «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків м.Ніжина на період до 2017 року». Подібні  програма затверджені   і в Прилуках та в Чернігівській обласній раді.

 У Чернігові дотримана гендерна рівність  у структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради та  на рівні керівників голів постійних депутатських комісій.

Одна з причин систематичних порушень радами Чернігівщини законодавства у сфері рівності чоловіків та жінок – застарілі регламенти та документи, якими вони керуються. Адже хоча на національному рівні закони удосконалюються щороку, на місцях чиновники части продовжують користуватися старими інструкціями порядками, розробленими 5, 10 чи 15 років тому.

На вирішення проблеми застарілих регламентів та інструкцій і спрямований проект , що з  травня 2015 року реалізується  у  Чернігівській області  під керівництвом  Центру політичних студій та аналітики  спрямований на підвищення рівня прозорості місцевих рад.

В  рамках нового спільного проекту кількох  громадських організацій   аналізуються  відповідні нормативно-правові акти міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, Мени, Носівки  та Городні, а також Чернігівської обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою 20:06

Співробітники Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю викрили 34-річного мешканця Чернігова, який розповсюджував наркотики шляхом «закладок».

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення 19:59

Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури, заявлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу 19:48

Все більше клієнтів команди постачальників ТВІЙ ГАЗЗБУТ, до якої входить ТОВ «Чернігівгаз Збут», користується можливістю сплачувати за електричну енергію та її розподіл через постачальника.

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні 19:44

Нова пошта розпочинає проєкт реновації відділень по всій Україні, як поштових, так і вантажних, щоб надати можливість українському бізнесу працювати під час війни та підвищити комфорт для своїх клієнтів.

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців...

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців... 19:40

Ще 361 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 653 -скеровано на професійне навчання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини