Які норми гендерного законодавства порушуються органами місцевого самоврядування Чернігівщини
Тиждень тому Верховна Рада проголосувала новий Закон «Про місцеві вибори» в якому передбачені квоти для жінок та гарантована рівна участь обох статей. Це був один з багатьох кроків, які Україна зробила назустріч європейському гендерному законодавству.

Багато норм, що мають забезпечувати рівність прав чоловіків та жінок вже давно існують в українському законодавстві. Проте місцеві ради Чернігівщини не поспішають виконувати їх і відображати у своїх нормативно-правових актах. Хоча саме у сфері відповідальності органів місцевого самоврядування лежить ухвалення відповідних положень та розпоряджень які б забезпечували виконання норм українського законодавства, в тому числі й гендерного.
Як показує практика, у нормативно-правових актах органів місцевого самоврядування Чернігівської області не відображено більшість норм Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Зокрема у нормативно-правових актах органів місцевого самоврядування таких міст як Чернігів, Ніжин, Прилуки, Новгород-Сіверський, Мена, Носівка та Городня, а також в Чернігівській обласній раді не визначено уповноважену особу з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, не забезпечується гендерна рівність при формуванні кадрового резерву, не у всіх радах ухвалені відповідні місцеві програми щодо забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків, не закріплена норма щодо доступу до приміщень органів місцевого самоврядування жінок з дітьми.
Деякі міста виконують окремі норми Закону. В таких містах як Городня, Новгород – Сіверський та Носівці дотримується гендерний баланс в розподілі посад у виконавчому комітеті – там в рівній кількості представлені чоловіки і жінки.
В Ніжині нормативними актами місцевого самоврядування передбачається визначення уповноваженої особи з питань забезпечення рівних прав можливостей жінок і чоловіків . Також у Ніжині затверджена окрема Програма «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків м.Ніжина на період до 2017 року». Подібні програма затверджені і в Прилуках та в Чернігівській обласній раді.
У Чернігові дотримана гендерна рівність у структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради та на рівні керівників голів постійних депутатських комісій.
Одна з причин систематичних порушень радами Чернігівщини законодавства у сфері рівності чоловіків та жінок – застарілі регламенти та документи, якими вони керуються. Адже хоча на національному рівні закони удосконалюються щороку, на місцях чиновники части продовжують користуватися старими інструкціями порядками, розробленими 5, 10 чи 15 років тому.
На вирішення проблеми застарілих регламентів та інструкцій і спрямований проект , що з травня 2015 року реалізується у Чернігівській області під керівництвом Центру політичних студій та аналітики спрямований на підвищення рівня прозорості місцевих рад.
В рамках нового спільного проекту кількох громадських організацій аналізуються відповідні нормативно-правові акти міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, Мени, Носівки та Городні, а також Чернігівської обласної ради.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.