Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 23:22:57

Стан роботи по запобіганню і протидії корупції

08.07.2015   08:03Агенцiя

Організація роботи з питань запобігання і протидії корупції залишається пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури.

За результатами проведеної прокуратурою області роботи, у взаємодії з іншими правоохоронними органами, у 1 півріччі 2015 року до суду направлено 17 обвинувальних актів про злочини з ознаками корупції. З них: 10 – за фактом одержання неправомірної вигоди, 6 – щодо заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем та 1 – про підбурення до надання неправомірної вигоди.

За корупційні злочини у сферах освіти, земельних відносин, охорони довкілля та бюджетній системі до кримінальної відповідальності притягнуто 18 осіб. Серед засуджених є: державний службовець, посадова особа органу місцевого самоврядування, працівники територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Державної пенітенціарної служби України, Державної міграційної служби України, офіцер Збройних сил України та 4 співробітники органів внутрішніх справ.

Розмір одержаної посадовцями неправомірної вигоди становив від 1 до 23 тис. грн.

Як приклад, один із сільських голів Чернігівської області, за надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах села, одержав неправомірну вигоду в сумі 1 000 доларів США. На даний час справа розглядається судом.

За направленими у суд обвинувальними актами до реального    покарання – позбавлення  волі засуджено одного з керівників Чернігівського міського відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області (3 роки 6 місяців) та співробітника територіального підрозділу Державтоінспекції  (5 років).

Крім того, протягом 6 місяців поточного року  складено 34 протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, з яких: 23 – працівниками прокуратури, 6 – УМВС, 5 – УСБУ.

Зазначені протоколи складено стосовно 7 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 13 депутатів місцевих рад, 1 державного службовця та 1 працівника пенітенціарної служби.

Найбільше протоколів (25) складено за неповідомлення посадовцями своїх керівників про конфлікт інтересів, який виник під час здійснення службової діяльності, 7 – за несвоєчасне подання декларацій та 2 – порушення обмежень щодо сумісництва.

За результатами їх судового розгляду 26 осіб притягнуто до відповідальності з накладенням штрафу на суму майже 8 тис. грн.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.