Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 вересня, 18:40:04

Стан роботи по запобіганню і протидії корупції

08.07.2015   08:03Агенцiя

Організація роботи з питань запобігання і протидії корупції залишається пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури.

За результатами проведеної прокуратурою області роботи, у взаємодії з іншими правоохоронними органами, у 1 півріччі 2015 року до суду направлено 17 обвинувальних актів про злочини з ознаками корупції. З них: 10 – за фактом одержання неправомірної вигоди, 6 – щодо заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем та 1 – про підбурення до надання неправомірної вигоди.

За корупційні злочини у сферах освіти, земельних відносин, охорони довкілля та бюджетній системі до кримінальної відповідальності притягнуто 18 осіб. Серед засуджених є: державний службовець, посадова особа органу місцевого самоврядування, працівники територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Державної пенітенціарної служби України, Державної міграційної служби України, офіцер Збройних сил України та 4 співробітники органів внутрішніх справ.

Розмір одержаної посадовцями неправомірної вигоди становив від 1 до 23 тис. грн.

Як приклад, один із сільських голів Чернігівської області, за надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах села, одержав неправомірну вигоду в сумі 1 000 доларів США. На даний час справа розглядається судом.

За направленими у суд обвинувальними актами до реального    покарання – позбавлення  волі засуджено одного з керівників Чернігівського міського відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області (3 роки 6 місяців) та співробітника територіального підрозділу Державтоінспекції  (5 років).

Крім того, протягом 6 місяців поточного року  складено 34 протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, з яких: 23 – працівниками прокуратури, 6 – УМВС, 5 – УСБУ.

Зазначені протоколи складено стосовно 7 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 13 депутатів місцевих рад, 1 державного службовця та 1 працівника пенітенціарної служби.

Найбільше протоколів (25) складено за неповідомлення посадовцями своїх керівників про конфлікт інтересів, який виник під час здійснення службової діяльності, 7 – за несвоєчасне подання декларацій та 2 – порушення обмежень щодо сумісництва.

За результатами їх судового розгляду 26 осіб притягнуто до відповідальності з накладенням штрафу на суму майже 8 тис. грн.

Останні новини Чернігівщини

Двоє чоловіків заплатять штраф за незаконний вилов риби

Двоє чоловіків заплатять штраф за незаконний вилов риби 11:47

Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 13.09.2019 двох місцевих жителів засуджено за незаконне зайняття рибним добувним промислом, що спричинило істотну шкоду (ч. 1 ст. 249 КК України).

Обговорено результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції

Обговорено результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції 11:17

Результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції у рамках компоненту PEPFAR проекту «Challenge TB» в Чернігівській області обговорено на засіданні за «круглим столом» в обласному центрі.

Міський голова Чернігова про ризики цьогорічного опалювального сезону

Міський голова Чернігова про ризики цьогорічного опалювального сезону 11:02

На ранковій нараді у муніципалітеті сьогодні учергове проаналізували стан боргів у сфері ЖКГ та по теплопостачальним підприємствам.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:44

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини