Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 жовтня, 10:20:43

З приходом інвесторів в село Кам’янська Слобода у жителів виникло багато нарікань. ВІДЕО

22.06.2015   07:48

Жителі с.Кам’янська-Слобода мають багато нарікань на своїх інвесторів. А почалося все з закриття ферми та ліквідації робочих місць на селі.

На території Кам’янсько-Слобідської сільської ради працюють два інвестори - ТОВ "Агрікор холдинг" та Новгород-Сіверські Аграрні інвестиції. Ці підприємства обробляють більше двохсот тисяч гектарів землі. На початку сільськогосподарської діяльності у ТОВ "Агрікор холдинг" працювало 17 місцевих жителів, велося хазяйство - більше 200 голів великої рогатої худоби. Наразі ситуація погіршилася, ферму закрили, а серед співробітників залишили лише 4 охоронці.

Анатолій Васюк - голова Кам’янсько-Слобідської сільської ради: "На території сільської ради було таке підприємство як "Агрікор холдинг", яке утримувало близько 200 голів великої рогатої худоби і де працювало 17 чоловік. На сьогоднішній день це підприємство скот вирізало, із 17 чоловік тільки 4 чоловіка охоронці, які мають роботу. !3 чоловік на сьогоднішній день поповнили ряди безробітних і займаються особистим підсобним господарством."

Тетяна Черненко - вчитель історії Кам’янсько-Слобідської ЗОШ І-ІІ ст.: "Землі були віддані Агрікорхолдинг , однак вони в цей час вивозять всю худобу, все забирають і таким чином на території села зараз не залишається жодної людини яка працює, крім школи, фапу і магазину. Вже більше ніхто не працює, село покинуте на вимирання".
Більшість селян здали в оренду свої паї саме ТОВ "Агрікорхолдинг", з приводу цього у людей з'явилося багато нарікань, тож дивіться далі.

Лідія Литвин - продавець магазину у с.Кам'янська Слобода: "Вони то виплачують, ну дуже погано нам зерно давали в цьому році. Не було в мене телефону чи камери зняти, я б виклала в Інтернет, яке знущання було над людьми. Люди по головам лазили, не встигне машина приїхати, її за 3 хвилини розбирали. Це що таке, як це називається? Вони могли організувати це краще".

Олександр Глушков - житель с.Кам'янська Слобода: "Яка тут робота, ферму вивезли. Раз кукурудзи дали, а потім жито".

Звичайно ж село не обходиться без допомоги інвесторів - до дев'ятого травня вони надали подарунки ветеранам та дітям війни, а до першого вересня купили спорттовари для школи. Також допомогли з придбанням бронежилета для мобілізованого з села Кам'янська Слобода, але на цьому позитивні моменти співпраці закінчились. У Камя’нській-Слободі функціонують три водонапірні вежі. Село водою забезпечує ТОВ "Агрікор холдинг". Водою, у якій вміст нітратів перевищує допустиму норму у 4 рази.

Анатолій Васюк - голова Кам’янсько-Слобідської сільської ради: "Забезпеченням водою на території сільської ради займається ТОВ "Агрікор холдинг». Вміст нітратів у воді в селі Кам'янська-Слобода перевищує майже в 4 рази, більше 200 міліграм на літр при нормі 50. Тобто всі люди попереджені, що цю воду можна використовувати тільки для технічних цілей. В зв'язку з приходом інвесторів, крім того що ми маємо і позитив, від цього ми маємо дуже багато негативу. Буквально декілька днів тому, може тиждень тому «Агрікор холдинг» проводив обробіток рапсу ядохімікатом. Я звертався і до інвесторів, і в контролюючі органи. Вони проводять заправку свого автотранспорту водою біля свердловини і тут же можуть готувати робочий розчин".

Дуже сподіваємось, що жителі села Кам'янська-Слобода не залишаться на самоті зі своїми проблемами і місцева влада теж зверне на це увагу.

 

Останні новини Чернігівщини

Держпродспоживслужба: епізоотична ситуація в регіоні стабільна і контрольована

Держпродспоживслужба: епізоотична ситуація в регіоні стабільна і контрольована 09:39

Від початку року фахівці державних установ, що входять до складу Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, виконали значний обсяг робіт щодо здійснення контролю і нагляду за особливо небезпечними заразними хворобами тварин.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:01

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 21 жовтня до 8:00 22 жовтня 2020 року.

Викрито злочинну схему конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 272,4 млн гривень

Викрито злочинну схему конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 272,4 млн гривень 08:33

Податківцями виявлено злочинну схему ухилення від сплати податків та конвертації безготівкових коштів у готівку, яка діяла на території Чернігівської області протягом 2019-2020 років.

Три поліцейські підрозділи на отримали нові службові автомобілі

Три поліцейські підрозділи на отримали нові службові автомобілі 08:12

Нові іномарки Renault Duster для оперативної і якісної роботи отримали групи реагування патрульної поліції в Бахмачі, Прилуках і Корюківці.