Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 грудня, 08:39:11

Відбулася зустріч рятувальників з ветеранами служби

18.06.2015   08:04

17 червня у Чернігові в актовій залі державного пожежно-рятувального загону № 1 відбулася зустріч особового складу підрозділу з ветеранами Служби 101.

Останні розповіли молодому поколінню рятувальників про героїчні дії пожежників України і, зокрема, Чернігівщини під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З вступним словом виступив заступник начальника Управління ДСНС України у Чернігівській області Олександр Нагуло. Він зазначив: «У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь 343 чернігівських пожежники. Незважаючи на те, що з них понад 70% отримали значну дозу опромінювання і втрачали свідомість безпосередньо на бойових позиціях, проте ніхто не відмовився від виконання завдань і не відступив назад. Вони знали на що йшли і чим ризикують, але розуміли і те, що це потрібно зробити, аби врятувати людство. Їх дії отримали високу оцінку з боку держави, 42 працівники були відзначені нагородами».

Після цього ветерани пожежної охорони Віктор Добриця та Георгій Прядко поділилися своїми спогадами про участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. У своїх розповідях вони згадали всю хронологію відважних і самовідданих дій вогнеборців від часу прибуття до місця аварії перших пожежних підрозділів з Прип’яті та Чорнобиля до самого виконання складних і небезпечних завдань чернігівськими пожежниками по нанесенню спеціального розчину на зруйнований енергоблок, відкачці води з-під пошкодженого реактора, дезактивації території та техніки, консервації АЕС, гасінню радіоактивного лісу тощо.

Під час зустрічі ветерани згадали про багатьох своїх колег, з якими пліч о пліч їм довелося приборкувати ядерну стихію і які проявили справжню  витримку, мужність, професіоналізм та незламну силу волі. На жаль, внаслідок отриманої великої дози опромінення, передчасно пішли з життя вже 36 пожежників Чернігівщини - ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Серед них Анатолій Іванович Григоренко. Він очолював групу, що першою почала вико­нувала спеціальне завдання на зруйнованому 4-му реакторі, поливаючи його латексним розчином. До складу групи добровільно увійшли Юрій Білик, Георгій Прядко, Геннадій Бібік, Володимир Кубрак, Сергій Тишик і Петро Кислий. 

Анатолій Іванович помер у 36-річному віці, залишившись у пам’яті колег як щира, доброзичлива людина, вірний присязі офіцер і талановитий керівник. Він ніколи не боявся труднощів, не шкодуючи власних сил і здоров’я завжди був там, де мудрість і відвага ставали запорукою безпеки людей.

Після смерті у 1992 році Григоренка А.І., 2-й самостійній державній пожежній частині м. Чернігова, що мала статус юридичної особи, було присвоєно його ім’я. Проте, у зв’язку з проведенням у 2012 році організаційно-штатних змін, цей підрозділ ліквідовано і замість нього створено 2-гу державну пожежно-рятувальну частину, що вже не мала такого статусу, бо входила до складу 1-го державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області. Відповідно до діючого законодавства, цій частині неможна було присвоїти ім’я фізичної особи.

У зв’язку з цим, під час зустрічі її учасники підтримали пропозицію ветеранів виготовити та розмістити на фасаді 2-ї державної пожежно-рятувальної частини 1-го ДПРЗ Управління ДСНС України у Чернігівській області пам’ятну меморіальну дошку Григоренку А.І.

Останні новини Чернігівщини

"Громадяни Чернігівщини проти бездіяльності поліції". ВІДЕО 08:31

Прес-конференція "Громадяни Чернігівщини проти бездіяльності поліції" відблася 5 грудня в Прес-центрі «Чиста Політика».

Іноземні інвестиції в області. ДОВІДКА

Іноземні інвестиції в області. ДОВІДКА 08:13

У січні–вересні 2019 р. в економіку Чернігівської області іноземні інвестори вклали майже 4 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), з яких 76% належить інвесторам із країн ЄС.

Чернігівські десятикласники грали в

Чернігівські десятикласники грали в "Ринок праці" 08:06

Ще з юного віку діти мріють про свої майбутні професії, обговорюють з ровесниками, ким вони будуть, коли виростуть. Їх мрії та вподобання змінюються з часом, з впливом оточення дитини та розширенням світогляду. Щоб не помилитися з вибором професії у старших класах, дітям допомагають фахівці служби зайнятості, які проводять різноманітні інтерактивні профорієнтаційні заходи.

Поліція розслідує незаконну порубку новорічних дерев на території лісництва

Поліція розслідує незаконну порубку новорічних дерев на території лісництва 07:57

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом незаконної порубки майже двохсот сосен у Ріпкинському районі. Транспорт та здобич у зловмисників вилучені.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини