При невиплаті заробітної плати соціально незахищеним громадянам їх права в суді захищає прокурор
Згідно даних управління економіки міськради, станом на 28.05.2015 загальна сума заборгованості із заробітної плати по м. Чернігову зросла до 13 млн грн, що майже на 20% більше у порівнянні з минулим роком.

Заборгованість на економічно активних підприємствах міста складає 7,8 тис. грн. Найбільший борг перед працівниками мають: ПАТ «ЧеЗаРа», ПАТ «Хімтекстильмаш», ДП «Чернігівський науково-дослідний інститут землеустрою», Чернігівське УТОС, ДП «Чернігівська МК ПАТ «Київсільелектро».
Конституцією України гарантовано право на працю та своєчасне отримання винагороди за неї, але досить часто роботодавцями з різних причин норма закону в частині своєчасної виплати заробітної плати не виконується.
Діючим законодавством прокурору надано право звертатися до суду в інтересах громадян, які не спроможні самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність.
Прокуратурою м. Чернігова упродовж поточного року в інтересах соціально незахищених громадян до місцевих судів загальної юрисдикції подано 26 заяв в порядку наказного провадження про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати на суму 314 тис. грн.
Так, в інтересах громадян подано 12 заяв про видачу судового наказу до ПАТ «ЧеЗаРа» на суму 105 тис. грн, 12 заяв до ДП «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» на суму 196 тис. грн, 1 заяву до ПП «Смітенерго» на суму 12 тис. грн та 1 заяву до ПАТ «Ритм» на суму 1 тис. грн.
25 заяв про видачу судових наказів судами розглянуто та задоволено, 1 заява перебуває в провадженні суду.
У випадках, коли підприємство не виконує вимоги судового наказу добровільно, стягненням заборгованості займаються органи державної виконавчої служби. Ці питання постійно знаходяться на контролі прокуратури до здійснення виплат.
Громадяни, які не спроможні самостійно захистити свої права на своєчасне отримання заробітної плати можуть звернутися до прокуратури із заявою про вжиття заходів представницького характеру. До заяви необхідно додати копії трудової книжки, паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також довідку з підприємства про суму заборгованості (у разі наявності) та документи, що підтверджують неможливість самостійно звернутися до суду.
З відповідними заявами громадяни можуть звертатися до приймальні прокуратури м. Чернігова за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 1. Прийом громадян здійснюється з понеділка по п’ятницю з 09.00 год. до 18.00.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.