Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 06:26:03

При невиплаті заробітної плати соціально незахищеним громадянам їх права в суді захищає прокурор

11.06.2015   09:26

Згідно даних управління економіки міськради, станом на 28.05.2015 загальна сума заборгованості із заробітної плати по м. Чернігову зросла до 13 млн грн, що майже на 20% більше у порівнянні з минулим роком.

Заборгованість на економічно активних підприємствах міста складає 7,8 тис. грн. Найбільший борг перед працівниками мають: ПАТ «ЧеЗаРа», ПАТ «Хімтекстильмаш», ДП «Чернігівський науково-дослідний інститут землеустрою», Чернігівське УТОС, ДП «Чернігівська МК ПАТ «Київсільелектро».
 
Конституцією України гарантовано право на працю та своєчасне отримання винагороди за неї, але досить часто роботодавцями з різних причин норма закону в частині своєчасної виплати заробітної плати не виконується.
 
Діючим законодавством прокурору надано право звертатися до суду в інтересах громадян, які не спроможні самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через фізичний стан, недосягнення  повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність.
 
Прокуратурою м. Чернігова упродовж поточного року в інтересах соціально незахищених громадян до місцевих судів загальної юрисдикції подано 26 заяв в порядку наказного провадження про стягнення  заборгованості з виплати заробітної плати на суму 314 тис. грн.
 
Так, в інтересах громадян подано 12 заяв про видачу судового наказу до ПАТ «ЧеЗаРа» на суму 105 тис. грн, 12 заяв до ДП «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» на суму 196 тис. грн, 1 заяву до ПП «Смітенерго» на суму 12 тис. грн та 1 заяву до ПАТ «Ритм» на суму 1 тис. грн.
 
25 заяв про видачу судових наказів судами розглянуто та задоволено, 1 заява перебуває в провадженні суду.
 
У випадках, коли підприємство не виконує вимоги судового наказу добровільно, стягненням заборгованості займаються органи державної виконавчої служби. Ці питання постійно знаходяться на контролі прокуратури до здійснення виплат.
 
Громадяни, які не спроможні самостійно захистити свої права на своєчасне отримання заробітної плати можуть звернутися до прокуратури із заявою про вжиття заходів представницького характеру. До заяви необхідно додати копії трудової книжки, паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також довідку з підприємства про суму заборгованості (у разі наявності) та документи, що підтверджують неможливість самостійно звернутися до суду.
 
З відповідними заявами громадяни можуть звертатися до приймальні прокуратури м. Чернігова за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 1. Прийом громадян здійснюється з понеділка по п’ятницю з 09.00 год. до 18.00.

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою 20:06

Співробітники Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю викрили 34-річного мешканця Чернігова, який розповсюджував наркотики шляхом «закладок».

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення 19:59

Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури, заявлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу 19:48

Все більше клієнтів команди постачальників ТВІЙ ГАЗЗБУТ, до якої входить ТОВ «Чернігівгаз Збут», користується можливістю сплачувати за електричну енергію та її розподіл через постачальника.

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні 19:44

Нова пошта розпочинає проєкт реновації відділень по всій Україні, як поштових, так і вантажних, щоб надати можливість українському бізнесу працювати під час війни та підвищити комфорт для своїх клієнтів.

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців...

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців... 19:40

Ще 361 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 653 -скеровано на професійне навчання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини