Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 16:11:19

За самовільне залишення військової частини військовослужбовець строкової військової служби засуджений до одного року тримання у дисциплінарному батальйоні

03.06.2015   16:36Агенцiя

Наприкінці травня 2015 року набрав законної сили вирок Козелецького районного суду Чернігівської області, яким військовослужбовця строкової військової служби Л., з урахуванням обставин вчинення ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 407, ч. 4 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби) КК України, засуджено до 1 року тримання у дисциплінарному батальйоні.

Установлено, що військовослужбовець строкової військової служби однієї з військових частин Деснянського гарнізону, який згідно Указу Президента України № 88/2015 від 17 лютого 2015 року підпадав під звільнення у квітні-травні 2015 року в запас із Збройних Сил України у зв’язку із завершенням встановлених строків строкової військової служби, з метою ухилення від її проходження, впродовж березня-квітня поточного року двічі самовільно залишав військову частину та проводив час на власний розсуд за її межами.

Зокрема, вказаний військовослужбовець був відсутній на військовій службі з 4 по 12 березня 2015 року, після чого повернувшись у військову частину, з метою подальшого ухилення від військової служби, через три дні знову самовільно залишив місце служби і понад місяць проводив час на власний розсуд, після чого усвідомивши протиправність своїх дій, 16 квітня 2015 року добровільно прибув до військової частини.

При винесенні вироку суд врахував позицію військової прокуратури Деснянського гарнізону Центрального регіону України, а також визнання вини військовослужбовцем, його щире каяття у вчинених кримінальних правопорушеннях та активне сприяння ним у розкритті злочину.

Довідково: покарання військовослужбовцю призначено за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, зокрема, в даному випадку ч. 4 ст. 407 КК України, санкція якої передбачає покарання від 3 до 7 років.

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.