Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 16:17:11

Місце Леніна посів годинник. ФОТО

03.06.2015   12:12

Центральну площу Варви нині прикрашає годинник, що стоїть на великому постаменті. Прилад був виготовлений практично під вогнем терористів в окутому війною Донбасі. Про це розповіла Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва.

– Кожні 6 годин, починаючи з опівночі, наш годинник у центрі селища грає гімн Варви, – говорить пані мер. – Ми й на сесії наш гімн ставимо. Щоправда, один депутат не встає, сміється і вигукує різні репліки.

За словами селищного голови, ідею з годинником замість Леніна їй підказав водій, якій побачив таке у футбольній трансляції з Бразилії минулого літа. Однак до того селищна рада розглядала інші варіанти пам’ятників, які могли замінити Ілліча.
– Я запропонувала нашого відомого земляка Осипа Боденського, – згадує пані Валентина. – Були варіанти пам’ятника Небесній сотні, Тарасу Шевченку, Нестору-літописцю, бо Варва – літописне містечко. Проте депутати все відхилили, хоча самі й пропонували.
Після цього, влітку минулого року, і з’явився варіант з годинником.
– У Києві нам сказали, що можуть зробити тригранний годинник (який показував би на три боки) але за 40 тисяч, а таких грошей у нас не було, – говорить Валентина Василівна. – По Інтернету знайшли підходящий варіант у Донецьку. Я туди телефоную, війна вже йде повним ходом: вони кажуть, що вже виїжджають. Однак нормальний директор попався, людина виключної порядності. За 10 тисяч вони нам зробили.
Гроші на годинник пані мер позичила у компанії «Дружба Нова», найбільшого сільгоспвиробника району і одного з найбільших в Україні.
– Перерахували ми гроші, а вони вже у Маріуполь переїхали. Ну, думаю, накрився годинник синім полум’ям, – згадує пані мер. – Проте ні: надіслали поштою.
Валентина Василівна підкреслює виняткову порядність виконавця, яка проявилася і кілька місяців потому.
– Коли в Україні перевели час, з’ясувалося, що ми десь у метушні пульт від годинника загубили і «стрілки» перевести не можемо, – говорить пані Валентина. – Зателефонувала тому ж директору, перерахувала йому на картку 250 гривень і наступного дня він вислав нам новий пульт.

http://zemlyaivolya.net/news/mistse_lenina_posiv_godinnik.html

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.