Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 08:02:59

13 мільйонів гривень щоб убезпечити Чернігів від екологічної катастрофи

20.05.2015   18:46Агенцiя

Постійні проблеми з фінансуванням нашого регіону, призвели до того, що ми стоїмо на порозі техногенної катастрофи. Місто фактично залишилося на одинці перед загрозою, яка стосується не лише Чернігова.

Через аварійний стан головного колектора міської каналізації існує реальна можливість викиду стічних вод у Десну. Аби не сталося екологічної катастрофи потрібно 13 млн. грн. які дозволять замінити 1,2 км аварійного трубопроводу.

Проблеми з колектором розпочалися ще у 2000-х роках. Тоді, час від часу, виникали аварійні ситуації, які, на щастя, вдавалося швидко локалізувати та ліквідувати. Згодом стало зрозуміло, що без капітального ремонту каналізаційної мережі не обійтись. Замінювати трубопровід розпочали ще у 2004-му році. За цей час вдалося відремонтувати ділянку в 2,9 км: від вулиці Лісковицькою до гідрокар’єру. Але через брак коштів на сьогодні ремонт головної каналізаційної системи міста «заморожено».

За словами директора КП «Водоканал» Олександра Шкіня, колектор побудували у 70-80ті роки минулого століття. Звісно, необхідно було вже давно зробити капітальний ремонт, але не завжди вистачало фінансування. Сьогодні спостерігається критична ситуація у тій частині трубопроводу, яка пролягає по вулицях Кропивницького та Високій. Справа в тому, що на цій ділянці щодня перекачується майже 40 тис. м куб нечищених стоків від населення та підприємств міста. А у випадку прориву труб стоки потечуть прямо у Десну. Окрім того, на цій ділянці немає резервних трубопроводів, по яких тимчасово можна було б перекачувати стічні води. А це серйозна загроза для підтоплення навколишніх будинків.

Реальність екологічної катастрофи суттєво непокоїть екологів. «Десна – не лише головна водна артерія Чернігова та області. Річка забезпечує водою і столицю України. Якщо колектор не витримає навантаження – станеться лихо державного масштабу. Уявіть, що буде з рибою. Про «життя» в Десні можна буде надовго забути», - розповів нам експерт у галузі екології Павло Дмитренко. На думку Дмитренка, необхідно всіма можливими способами якомога швидше завершити капітальний ремонт аварійного колектора. Якщо знехтувати проблемою, наслідки можуть бути фатальними.

Виникає логічне питання: де взяти необхідні 13 млн. грн. коштів? Адже у міста їх просто немає. У бюджеті на 2015 рік статті про капітальний ремонт міської каналізації немає. Попри це місцеві депутати активно працюють над тим, аби знайти потрібні 13 мільйонів. Однак, ситуацію може виправити центральна влада, адже, судячи з наявних ризиків можлива екологічна катастрофа стосується не лише Чернігова.

PR

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини