Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 23:33:44

13 мільйонів гривень щоб убезпечити Чернігів від екологічної катастрофи

20.05.2015   18:46Агенцiя

Постійні проблеми з фінансуванням нашого регіону, призвели до того, що ми стоїмо на порозі техногенної катастрофи. Місто фактично залишилося на одинці перед загрозою, яка стосується не лише Чернігова.

Через аварійний стан головного колектора міської каналізації існує реальна можливість викиду стічних вод у Десну. Аби не сталося екологічної катастрофи потрібно 13 млн. грн. які дозволять замінити 1,2 км аварійного трубопроводу.

Проблеми з колектором розпочалися ще у 2000-х роках. Тоді, час від часу, виникали аварійні ситуації, які, на щастя, вдавалося швидко локалізувати та ліквідувати. Згодом стало зрозуміло, що без капітального ремонту каналізаційної мережі не обійтись. Замінювати трубопровід розпочали ще у 2004-му році. За цей час вдалося відремонтувати ділянку в 2,9 км: від вулиці Лісковицькою до гідрокар’єру. Але через брак коштів на сьогодні ремонт головної каналізаційної системи міста «заморожено».

За словами директора КП «Водоканал» Олександра Шкіня, колектор побудували у 70-80ті роки минулого століття. Звісно, необхідно було вже давно зробити капітальний ремонт, але не завжди вистачало фінансування. Сьогодні спостерігається критична ситуація у тій частині трубопроводу, яка пролягає по вулицях Кропивницького та Високій. Справа в тому, що на цій ділянці щодня перекачується майже 40 тис. м куб нечищених стоків від населення та підприємств міста. А у випадку прориву труб стоки потечуть прямо у Десну. Окрім того, на цій ділянці немає резервних трубопроводів, по яких тимчасово можна було б перекачувати стічні води. А це серйозна загроза для підтоплення навколишніх будинків.

Реальність екологічної катастрофи суттєво непокоїть екологів. «Десна – не лише головна водна артерія Чернігова та області. Річка забезпечує водою і столицю України. Якщо колектор не витримає навантаження – станеться лихо державного масштабу. Уявіть, що буде з рибою. Про «життя» в Десні можна буде надовго забути», - розповів нам експерт у галузі екології Павло Дмитренко. На думку Дмитренка, необхідно всіма можливими способами якомога швидше завершити капітальний ремонт аварійного колектора. Якщо знехтувати проблемою, наслідки можуть бути фатальними.

Виникає логічне питання: де взяти необхідні 13 млн. грн. коштів? Адже у міста їх просто немає. У бюджеті на 2015 рік статті про капітальний ремонт міської каналізації немає. Попри це місцеві депутати активно працюють над тим, аби знайти потрібні 13 мільйонів. Однак, ситуацію може виправити центральна влада, адже, судячи з наявних ризиків можлива екологічна катастрофа стосується не лише Чернігова.

PR

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.