Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 лютого, 01:07:12

Прокуратура виявляє факти недодержання законності при адміністративному затриманні та виконанні стягнень, що обмежують особисту свободу громадян

20.05.2015   09:18Агенцiя

Прокуратурою Чернігівської області при здійсненні нагляду постійно вживаються заходи для приведення практики адміністративних санкцій у відповідність до вимог законодавства.

Проведеними упродовж поточного року перевірками встановлені факти порушення прав громадян посадовими особами органів, які уповноваженні здійснювати адміністративне затримання.

Зокрема, встановлено факти безпідставного затримання осіб, порушення строків тримання, не поміщення затриманих до спеціальних приміщень, внаслідок чого вони можуть утримуватися в неналежних умовах: без забезпечення місцями для сну, для задоволення елементарних фізіологічних потреб, гарячим харчуванням тощо.

Виявлено й факти порушень при відбуванні стягнень у виді адміністративного арешту. Так, встановлено випадки несвоєчасного виконання органами внутрішніх справ рішень суду про накладення цього виду стягнень.

З метою усунення виявлених порушень та недопущення їх у подальшому міськміжрайпрокурорами та апаратом прокуратури області вжито заходи реагування. Як результат, реально виконано понад 100 постанов суду минулих років про адміністративний арешт.

Прокурорами виявлені також порушення законодавства при організації виконання за рішенням суду громадських та виправних робіт.

Зокрема, ряд органів місцевого самоврядування області не визначили на своїй території перелік і види суспільно-корисних робіт для громадян, на яких накладено стягнення у виді громадських робіт.

У ряді випадків підприємства, на яких правопорушники відбувають це стягнення, несвоєчасно повідомляли органи кримінально-виконавчої інспекції про ухилення правопорушника від громадських робіт.

У той же час, з боку посадових осіб кримінально-виконавчої інспекції допускаються факти несвоєчасної постановки на облік осіб, яким судом призначено стягнення у виді громадських робіт, та інші порушення.

Зокрема, встановлено факти несвоєчасного вжиття заходів для заміни стягнення у виді громадських робіт на інше у зв’язку з неможливістю його виконання, що дозволяє особі взагалі ухилитись від виконання стягнення.

Загалом у поточному році на захист прав громадян та інтересів держави при виконанні стягнень у виді адміністративного арешту, громадських та виправних робіт прокурорами внесено понад 50 документів реагування, до відповідальності притягнуто понад 30 посадових осіб правоохоронних органів.

Перевірки тривають.

Останні новини Чернігівщини

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині 17:28

Третій рік поспіль завдяки ініціативі Міністерства юстиції «Кохання поза часом» щасливі закохані можуть забарвити день 14 лютого справжніми емоціями і особливою пам’ятною подією, поєднавши долю зі своєю половинкою з ранку до опівночі.

"Сонце слова на двох" зійшло у бібліотеці ім. М. Коцюбинського 17:07

Вечір поезії від Тетяни Шептицької та Сергія Пантюка пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках реалізації проекту «Безкоштовні курси української мови».

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи 16:53

Що таке Антикорупційна програма та які переваги її прийняття – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади Менської ОТГ на інформаційній зустрічі, яка пройшла 17 лютого.

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів 16:42

В обласному центрі з 14 лютого до 16 лютого поліція провела перше в цьому році оперативно-профілактичне відпрацювання. Такі заходи відбуватимуться циклічно в різних мікрорайонах міста.

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції 16:32

Під час патрулювання на вулиці Савчука у дворі будинків інспектори помітили підозрілого чоловіка, який мав ознаки алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини