Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 серпня, 16:51:43

У прокуратурі Чернігівської області проведено нараду, присвячену підсумкам роботи органів прокуратури області в поточному році

16.05.2015   15:38Агенцiя

15 травня у прокуратурі Чернігівської області проведено оперативну нараду, присвячену підсумкам роботи в поточному році, проблемним питанням діяльності органів прокуратури та шляхам їх вирішення.

Розпочинаючи нараду, прокурор Чернігівської області Віктор Носенко назвав напрямки, на які прокурори на місцях мають звернути сьогодні додаткову увагу. По-перше, в різних районах області сьогодні розслідується 14 кримінальних проваджень за фактами, пов’язаними з незаконною протидією мирним акціям протесту громадян у 2013-2014 роках. Розслідування цих проваджень має бути взято прокурорами на особистий контроль та активізовано. По-друге, прокурори на місцях мають ефективніше координувати роботу правоохоронних органів для запобігання росту злочинності. Ще одним пріоритетом має стати додержання конституційних прав громадян у кримінальних провадженнях. Окрім того, має бути посилена робота на такому напрямку, як боротьба з корупцією.
 
З доповідями про роботу на своїх напрямках виступили начальники управлінь прокуратури області. Зокрема, начальник управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Олександр Смуригін докладно зупинився на проблемних питаннях, у яких необхідне вжиття прокуратурою заходів з покращення слідства у правоохоронних органах. Також він проаналізував роботу прокуратур районного рівня на напрямку виявлення корупційних правопорушень.
 
Начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді Лілія Федорченко у своїй доповіді зазначила, що з початку року з метою поновлення інтересів держави у бюджетній, земельній та інших сферах органами прокуратури області зареєстровано 44 кримінальних провадження. Окрім того, судами різних інстанцій за позовами прокурорів задоволено 235 позовів, чим поновлено майнові інтереси держави на суму понад 70 млн грн. Це у 5 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року.
 
Вона наголосила на тому, що сьогодні прокурори й повинні захищати інтереси держави більш активно, тому що законодавчі зміни в ряді випадків залишили прокуратуру єдиним органом, який може відреагувати на правопорушення. Наприклад, коли йдеться про примусове відшкодування неправомірно використаних бюджетних коштів або шкоди, завданої незаконним використанням землі та природних ресурсів. На таких напрямках робота окремих прокуратур районного рівня теж потребує посилення.
 
На нараді були заслухані також доповіді керівників інших структурних підрозділів прокуратури області та пояснення окремих прокурорів щодо результатів їх роботи.
 
Під час обговорення проблемних питань керівництвом прокуратури надані вказівки щодо вжиття додаткових заходів для вдосконалення роботи підлеглих.

Останні новини Чернігівщини

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області 12:13

ЗгідноЗгідно з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19. з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:03

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Прилуки – учасник програми історичної освіти

Прилуки – учасник програми історичної освіти "Студії Живої Історії 2020" 10:42

У травні поточного року місто Прилуки й сім громад з різних областей України успішно пройшли конкурсний відбір серед ста заявників до програми «Студії Живої Історії 2020».

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:30

10 серпня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи 10:13

У Чернігові по проспекту Миру почали будувати підвищені пішохідні переходи, які змушуватимуть водіїв їхати повільніше.