Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 вересня, 17:48:50

Проблеми чернігівського тубдиспансеру самі не "розсмокчуться"

12.05.2015   07:47Агенцiя

Про те, що в Україні епідемія туберкульозу перейшла в категорію національної проблеми, схоже, всі забули. І що число хворих на цю недугу перевищило 1 % населення і є одним із найвищих показників захворюваності на туберкульоз у Європі – ніхто не згадує. Тому слова «боротьба з туберкульозом є одним із пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров’я» виглядають як знущання. Особливо – на Чернігівщині.

Протитуберкульозний диспансер – це заклад, при згадуванні якого у людей підвищується рівень тривожності. Особливо у тих, хто мав нещастя ближче познайомитися з його діяльністю.

Коли я повела туди дитину на консультацію – у мене був шок, – розповідає Світлана. – Кілька днів не могла відійти від побаченого. Було враження, що опинилася у заповіднику абсурдів. По-перше, хворі люди, яких бачила в коридорі в масках, через пару годин сідали у маршрутне таксі без масок і контактували з іншими пасажирами. Хіба це нормально? По-друге – хворі, на лікування яких витрачаються чималі державні кошти, тусуються неподалік лікувального закладу в нетверезому стані. А скільки «п’яних» пригод, пов’язаних із цим закладом, фіксує міліція?

На початку року на сесію обласної ради управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації був підготовлений проект рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру В.П. Дуброва за… порушення ним трудової дисципліни. Але депутати проект не підтримали, і лікар-пенсіонер продовжує керувати закладом 32-й рік поспіль. До речі, на фінансування диспансеру цьогоріч передбачено 47525,0 тисяч гривень.

Тим часом на Чернігівщині щороку виявляється близько 800 хворих на туберкульоз, на обліку перебуває понад 10 тисяч пацієнтів (понад дві тисячі з яких – із активною формою, майже тисяча є бактеріовиділювачами). І це лише офіційні дані. Про реальний стан справ можна лише здогадуватися.

Державною установою «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України» у відповідь на інформаційний запит нашої газети надано відповідь. Зокрема, у ній ідеться: «…фахівцями УЦКС 15 – 19 вересня 2014 р. проведено моніторинговий візит центрального рівня до протитуберкульозних закладів Чернігівської області. Під час візиту виявлені проблемні питання, основними причинами яких є організаційні недоліки та необхідність посилення контролю за дотриманням вимог чинної нормативно-правової бази у сфері протидії соціально небезпечним хворобам.

Враховуючи вищенаведене, управлінню охорони здоров’я Чернігівської ОДА було рекомендовано вжити необхідних адміністративних заходів з метою покращення діяльності обласного протитуберкульозного диспансеру. Відповідно до компетенції УЦКС, вважаємо, що, незважаючи на рекомендації, які були викладені у довідці за результатами моніторингового візиту, головним лікарем В.Дубровим не проведено належну роботу з метою усунення недоліків для покращення системи надання медичної допомоги хворим на туберкульоз у Чернігівській області. Основні пропозиції щодо невідкладних заходів у сфері протидії туберкульозу в Чернігівській області додаються. Додаток: на 14 арк. В 1 прим.».

Днями відбулася чергова сесія облради. Питання про діяльність протитуберкульозного диспансеру в порядок денний вже ніким не вносилося. Депутатів у залі було обмаль. Прохання прокоментувати ситуацію розсилаю депутатам із зими, але всі мовчать. Із цього можна зробити висновок: туберкульоз обласну раду не хвилює, є інші важливі справи, можливо, проблема сама собою «розсмокчеться».

Якщо не брати до уваги плітки про те, що в облраді ніби існує якась «медична мафія», то ситуація дійсно дивна.

 

Любов Потапенко

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 84 нових випадків COVID-19

Виявлено 84 нових випадків COVID-19 16:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 21 вересня в області зафіксовано 84 нових випадків COVID-19.

У Ніжині та Носівському районі з 22 вересня працюватимуть транспорт та заклади освіти

У Ніжині та Носівському районі з 22 вересня працюватимуть транспорт та заклади освіти 14:59

Таке рішення було прийняте на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого на основі звернень та консультацій з регіонами переглянули карантинні обмеження для населених пунктів, віднесених до "червоного" рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Готовність до своєчасного старту і стабільного проходження опалювального сезону – на контролі Чернігівської ОДА

Готовність до своєчасного старту і стабільного проходження опалювального сезону – на контролі Чернігівської ОДА 14:42

Рівень підготовки теплогенеруючих підприємств та паливно-енергетичного комплексу до опалювального сезону 2020-2021 рр., а також розрахунки за спожиті послуги – основні питання засідання Антикризового енергетичного штабу, який 18 вересня в онлайн–режимі провів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини 14:34

21 вересня - День міста Чернігова та 77-а річниця вигнання нацистських окупантів з нашого міста. Цей день назавжди увійшов у його історію як уособлення вдячної пам’яті про подвиг воїнів-визволителів, які ціною власного життя забезпечили майбутнім поколінням можливість вільно жити у рідному місті.

Аудитори виявили порушень на суму майже 800 тис. грн в

Аудитори виявили порушень на суму майже 800 тис. грн в "Чернігівський центральній районній лікарні" 14:23

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Чернігівська центральна районна лікарня» за період з 01.07.2017 по 30.06.2020 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 800 тис. грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини