Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 13:05:15

Органи прокуратури змушують комерційні структури відповідати перед законом за безоплатне викачування підземних вод

08.05.2015   10:56Агенцiя

Органами прокуратури Чернігівської області розпочато 7 кримінальних проваджень за ст. 240 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони або використання надр) щодо фактів незаконного та безоплатного викачування підземних вод для комерційного використання.

Мова йде про добування комерційними структурами питної води з артезіанських свердловин без будь-яких дозволів, з перевищенням встановлених лімітів та з порушенням санітарних та протиепідемічних норм. Безоплатно отримані підземні води використовувалися як для власних виробничих потреб, так і для продажу фізичним і юридичним особам через укладення договорів про водопостачання.
 
Внаслідок таких незаконних дій бюджетами різних рівнів недоотримано понад 3 млн грн.
 
Про це повідомила начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури Чернігівської області Лілія Федорченко.
 
― Введення Урядом мораторію на проведення органами державного контролю перевірок суб’єктів господарювання окремі недобросовісні комерційні структури розцінили як можливість безкарного порушення вимог законодавства, ― наголосила вона. ― У випадку з безконтрольним видобутком підземних вод бюджети втрачали реальні надходження, а ці структури отримували надприбутки. Наразі органи прокуратури завадили таким діям.
 
Санкція статті кримінального кодексу в розпочатих провадженнях передбачає відповідальність аж до обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі на той самий строк.
 
За результатами досудового розслідування та встановлення винних осіб органами прокуратури буде вирішено питання про стягнення заподіяних державі збитків у судовому порядку.

Останні новини Чернігівщини

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

На водоймах Чернігівщини рятувальники проводять профілактичну роботу щодо безпечного перебування на льоду

На водоймах Чернігівщини рятувальники проводять профілактичну роботу щодо безпечного перебування на льоду 12:40

З метою запобігання виникненню нещасних випадків на льоду водойм, 24 січня фахівці КорюківськоготаНіжинського районних підрозділів Головного управління ДСНС України у Чернігівській області провели профілактично-роз'яснювальні бесіди з любителями зимової риболовлі на річці Бреч у м. Корюківка та на ставку біля Бахмацького міського парку.

Аби взяти на роботу іноземця, потрібен дозвіл служби зайнятості

Аби взяти на роботу іноземця, потрібен дозвіл служби зайнятості 12:37

Отож, як отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянств? Відповісти на це питання допоможе Закон України «Про зайнятість населення».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини