Житловий сектор під пильним оком МНС та Держтехногенбезпеки
В умовах низьких температур ситуація з пожежами і загибеллю людей на них у Чернігівській області набула особливої гостроти. Щодня в житловому секторі громадян через порушення протипожежних вимог при влаштуванні та експлуатації приладів пічного опалення й електрообладнання реєструються по 6-8 пожеж.

Також однією з головних причин їх виникнення залишається необережність громадян у поводженні з вогнем, найчастіше при палінні в ліжку, особливо у нетверезому стані. З початку року на Чернігівщині виникло 217 пожеж, що на 77,8% більше ніж за аналогічний період минулого року. На 47% збільшилась кількість трагічних випадків, що призвело до загибелі 25 громадян, ще двоє отримали травми.
З огляду на це, співробітниками управлінь МНС та Держтехногенбезпеки в Чернігівській області приділяється певна увага щодо профілактики пожеж в житловому секторі громадян. Через наявні засоби масової інформації висвітлюються застереження, доводяться основні вимоги безпеки у побуті. Вживаються і практичні заходи, адже є такі версти населення, які не читають газет, не слухають радіо та не дивляться телевізор. Тож 15 лютого рейдовою бригадою зазначених управлінь спільно з представниками засобів масової інформації було проведено практичне відпрацювання приватного житлового сектору с. Радянська Слобода, що під Черніговом. Основною метою даного заходу було доведення до мешканців основних вимог безпечної поведінки у побуті та надання допомоги у покращенні протипожежного стану їхніх помешкань. Адже як свідчить статистика, переважна кількість пожеж та трагічних випадків виникає в будинках так званої “група ризику”: осіб похилого віку, інвалідів, багатодітних та неблагонадійних родин. Тож, саме цій категорії громадян приділялась особлива увага. Під час відвідувань помешкань перевірявся стан приладів опалення та електромережі, незадовільний стан яких в будь-яку мить може призвести до трагедії. Фахівці рейдової бригади вказували людям на наявні протипожежні недоліки, роз’яснювали основні правила безпечної поведінки у побуті та вручали відповідні листівки, пам’ятки.
Такі практичні заходи проводяться постійно і охоплюють населені пункти області, де спостерігається зростання кількості пожеж і трагічної статистики на них, адже головним їх завданням є збереження життя та здоров’я громадян. Сподіваємось, що після таких рейдових відпрацювань мешканці області будуть більш відповідально ставитись до вимог пожежної безпеки, а це в свою чергу допоможе зменшити кількість пожеж й трагічних випадків.
Рейдова бригада фахівців територіального управління МНС та управління Держтехногенбезпеки в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.