Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 01:51:45

Житловий сектор під пильним оком МНС та Держтехногенбезпеки

16.02.2012   14:26Агенцiя

В умовах низьких температур ситуація з пожежами і загибеллю людей на них у Чернігівській області набула особливої гостроти. Щодня в житловому секторі громадян через порушення протипожежних вимог при влаштуванні та експлуатації приладів пічного опалення й електрообладнання реєструються по 6-8 пожеж.

Також однією з головних причин їх виникнення залишається необережність громадян у поводженні з вогнем, найчастіше при палінні в ліжку, особливо у нетверезому стані. З початку року на Чернігівщині виникло 217 пожеж, що на 77,8% більше ніж за аналогічний період минулого року. На 47% збільшилась кількість трагічних випадків, що призвело до загибелі 25 громадян, ще двоє отримали травми.

З огляду на це, співробітниками управлінь МНС та Держтехногенбезпеки в Чернігівській області приділяється певна увага щодо профілактики пожеж в житловому секторі громадян. Через наявні засоби масової інформації висвітлюються застереження, доводяться основні вимоги безпеки у побуті. Вживаються і практичні заходи, адже є такі версти населення, які не читають газет, не слухають радіо та не дивляться телевізор. Тож 15 лютого рейдовою бригадою зазначених управлінь спільно з представниками засобів масової інформації було проведено практичне відпрацювання приватного житлового сектору с. Радянська Слобода, що під Черніговом. Основною метою даного заходу було доведення до мешканців основних вимог безпечної поведінки у побуті та надання допомоги у покращенні протипожежного стану їхніх помешкань. Адже як свідчить статистика, переважна кількість пожеж та трагічних випадків виникає в будинках так званої “група ризику”: осіб похилого віку, інвалідів, багатодітних та неблагонадійних родин. Тож, саме цій категорії громадян приділялась особлива увага. Під час відвідувань помешкань перевірявся стан приладів опалення та електромережі, незадовільний стан яких в будь-яку мить може призвести до трагедії. Фахівці рейдової бригади вказували людям на наявні протипожежні недоліки, роз’яснювали основні правила безпечної поведінки у побуті та вручали відповідні листівки, пам’ятки.

Такі практичні заходи проводяться постійно і охоплюють населені пункти області, де спостерігається зростання кількості пожеж і трагічної статистики на них, адже головним їх завданням є збереження життя та здоров’я громадян. Сподіваємось, що після таких рейдових відпрацювань мешканці області будуть більш відповідально ставитись до вимог пожежної безпеки, а це в свою чергу допоможе зменшити кількість пожеж й трагічних випадків.

Рейдова бригада фахівців територіального управління МНС та управління Держтехногенбезпеки в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.