Міліція на травневі свята патрулює акваторію біля Чернігова
На період травневих свят працівники лінійного відділу міліції в річковому порту «Чернігів» запровадили цілодобове патрулювання акваторії поблизу обласного центру.

Підвищення інтенсивності рейдових заходів обумовлене рядом причин. По-перше, багато святкових та вихідних днів поспіль завжди позначаються на зростанні кількості відпочивальників біля води. По-друге, саме до такого дозвілля громадян спонукає встановлення теплої і здебільшого сонячної погоди.
Правоохоронці виходять на воду спеціально обладнаним патрульним моторним катером. До складу кожного наряду, окрім працівників міліції, входить представник органів держрибоохорони. Наряд несе службу впродовж 12 годин, після чого передає зміну наступникам.
В ході патрулювання рейдова бригада стежить за дотриманням відразу декількох вимог законодавства. Правоохоронці контролюють, аби громадяни не виходили на воду на плавзасобах, включно із надувними гумовими човнами без двигуна, у місцях нересту риби. Це обумовлено заходами щорічної весняно-літньої заборони на риболовлю. Вона триватиме на Десні до 20 травня, а на ряді інших річок і озерах — до початку червня.
Також представники владних органів в ході цих рейдів уважно стежать за недопущенням спроб браконьєрського вилову риби та інших водних живих ресурсів. Вони не тільки звертають пильну увагу на дії громадян у прибережній смузі, а й оглядають поверхню води на предмет виявлення поплавків-сигналізаторів від рибальських сіток чи іншого подібного браконьєрського знаряддя. В разі виявлення такого безгосподарного приладдя воно вилучається з води та в подальшому знищується.
Крім того, працівники міліції та рибоохорони застерігають громадян від риболовлі поза територіями, визначеними на період сезонної заборони. Зокрема, у Чернігові й нині можна ловити рибу, але з суттєвими обмеженнями: тільки на правому березі Десни в межах міста, й лише на одну вудку з одним гачком на кожного рибалку.
Вихід за встановлені межі або перевищення кількісних чи технічних параметрів застосованого рибалкою знаряддя кваліфікується як правопорушення із складанням відповідних адміністративних матеріалів. Подібний приклад зафіксовано 1 травня на південному краю дозволеного відрізку акваторії. Рейдова бригада виявила громадянина, що ловив рибу за допомогою донної вудки («резинки») з кількома гачками. До того ж він встиг виловити чимало особин риби цінних порід, і завданий природі збиток оцінено у три тисячі гривень. На рибалку складено відповідні матеріали, йому доведеться сплатити штраф та компенсувати всю суму збитків природі.
Посилене патрулювання деснянської акваторії працівниками міліції триватиме до завершення серії травневих свят.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.