Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 11:13:53

Громадська рада при ДФС: імітація відкритості

25.04.2015   09:26Агенцiя

Громадська рада при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області розпочала активну діяльність. Відбулося її чергове засідання. Воно не обійшлося без конфузу: на запитання Cергія Берестового - з якого телеканалу працює камера, відповіли, що це камера відомча. Тобто фіскали самі себе фільмують - для історії чи для звіту начальству? А ось журналістів на засіданні практично не було.

До порядку денного, зокрема, були внесені питання щодо змін до Положення про Громадську раду, затвердження регламенту та плану її роботи. Прозвітував про попередньо проведену роботу перед членами ради її голова Сергій Калашник. Він повідомив, що рішенням членів ради на попередньому засіданні було сформовано три комітети: культури оподаткування, запобігання та протидії корупції, кадрової політики, а також податкової політики, права і нормотворчості.

Проте порядок денний був розісланий членам ради в останній день, про план роботи взагалі інформації не було напередодні. До речі, протоколи попередніх засідань теж ніде не обнародувані. Це називається відкритістю?

Член Громадської ради - представник Асоціації "Об'єднання підприємств Ніжинщини" Сергій Кот у коментарі нашому сайту зауважив: " Все робиться якось приховано, з недомовками - ми не бачимо відкритості в роботі ДФС і не бачимо належної співпраці".

Комітет кожен член Громадської ради обирав самостійно, враховуючи власне бажання та свій фаховий досвід. Головою комітету з кадрової політики обраний Віталій Довбах, комітету з питань культури оподаткування, запобігання та протидії корупції – Сергій Добренький, комітету з питань податкової політики, права і нормотворчості - Дмитро Адаменко. Проте, оскільки начальник ГУ ДФС С.Дусяк не підписав Положення, то й комітети не легітимні...

Щоб одержати роз’яснення одного з найактуальніших на часі питань діяльності малого та середнього бізнесу щодо змін у законодавстві про застосування реєстраторів розрахункових операцій до порядку денного засідання громадської ради включили виступ заступника начальника відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та фактичних перевірок управління податкового та митного аудиту Сергія Воєдила. Він зупинився на важливих аспектах даних законодавчих змін та надав відповіді на поставлені запитання.

На запрошення членів Громадської ради участь у засіданні взяв начальник Головного управління ДФС у Чернігівській області Степан Дусяк. Очільник відомства наголосив, що відкритий до спілкування з будь-яких питань співпраці з громадськістю, запросив до спільного діалогу. Степан Дусяк також зазначив, що у Головного управління та Громадської ради спільна мета - сприяння розвитку бізнесу у регіоні.

Якраз у той час, як він виступав, мене, як журналіста, не допустили на засідання Громадської ради. Керівниця відділу комунікацій Л.Фальчевська наказала охороні не пропускати журналіста, бо, мовляв, засідання закінчується. З якого це часу клерку податкової дозволено визначати - коли журналістам приходити на засідання Громадської ради, членом якої вона не є і стосунку до неї прямого не має?

Я звернувся до начальника Головного управління ДФС в області С.Дусяка з проханням повідомити - які заходи адміністративного впливу він вжив до своєї працівниці, яка грубо порушила мої права журналіста. Також прошу С.Дусяка роз'яснити своїм клеркам відповідальність, передбачену Законом України "Про інформацію" та іншими, які захищають права журналіста на професійну діяльність.

А підприємцю С.Берестовому тепер очевидно - чому на засіданні Громадської ради не було журналістів. Їх не тільки не запрошували, але й не пропускали!


Василь Чепурний
 

До теми: Громадська рада при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області провела чергове засідання.

Останні новини Чернігівщини

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА 10:24

За результатами проведеного органами державної статистики обстеження робочої сили, у 2019 році забезпечували пропозицію робочої сили на ринку праці Чернігівської області 487 тис. осіб у віці 15 років і старше.

У Прилуках роздають продуктові набори

У Прилуках роздають продуктові набори 10:16

У Прилуках створили міський центр допомоги самотнім людям, малозабезпеченим сім'ям, дорослим і дітям з інвалідністю. Ініціатива належить голові громади Олені Попенко. Про це повідомляється на сторінці Прилуцької міської ради у Фейсбуці.

Питання земельного законодавства та комунального майна обговорювали дистанційно

Питання земельного законодавства та комунального майна обговорювали дистанційно 10:04

Перше із серії навчань за короткостроковою програмою «Новели земельного законодавства України. Питання ефективного управління та розпорядження об’єктами комунальної власності» провів Чернігівський центр підвищення кваліфікації для штатних працівників виконавчого комітету Менської міської ради, в.о старост.

Про грошову допомогу, компенсацію, індексацію - у питаннях і відповідях

Про грошову допомогу, компенсацію, індексацію - у питаннях і відповідях 09:57

На питання відповідає заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Наталія Білозуб.