Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 травня, 16:06:13

Громадська рада при ДФС: імітація відкритості

25.04.2015   09:26Агенцiя

Громадська рада при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області розпочала активну діяльність. Відбулося її чергове засідання. Воно не обійшлося без конфузу: на запитання Cергія Берестового - з якого телеканалу працює камера, відповіли, що це камера відомча. Тобто фіскали самі себе фільмують - для історії чи для звіту начальству? А ось журналістів на засіданні практично не було.

До порядку денного, зокрема, були внесені питання щодо змін до Положення про Громадську раду, затвердження регламенту та плану її роботи. Прозвітував про попередньо проведену роботу перед членами ради її голова Сергій Калашник. Він повідомив, що рішенням членів ради на попередньому засіданні було сформовано три комітети: культури оподаткування, запобігання та протидії корупції, кадрової політики, а також податкової політики, права і нормотворчості.

Проте порядок денний був розісланий членам ради в останній день, про план роботи взагалі інформації не було напередодні. До речі, протоколи попередніх засідань теж ніде не обнародувані. Це називається відкритістю?

Член Громадської ради - представник Асоціації "Об'єднання підприємств Ніжинщини" Сергій Кот у коментарі нашому сайту зауважив: " Все робиться якось приховано, з недомовками - ми не бачимо відкритості в роботі ДФС і не бачимо належної співпраці".

Комітет кожен член Громадської ради обирав самостійно, враховуючи власне бажання та свій фаховий досвід. Головою комітету з кадрової політики обраний Віталій Довбах, комітету з питань культури оподаткування, запобігання та протидії корупції – Сергій Добренький, комітету з питань податкової політики, права і нормотворчості - Дмитро Адаменко. Проте, оскільки начальник ГУ ДФС С.Дусяк не підписав Положення, то й комітети не легітимні...

Щоб одержати роз’яснення одного з найактуальніших на часі питань діяльності малого та середнього бізнесу щодо змін у законодавстві про застосування реєстраторів розрахункових операцій до порядку денного засідання громадської ради включили виступ заступника начальника відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та фактичних перевірок управління податкового та митного аудиту Сергія Воєдила. Він зупинився на важливих аспектах даних законодавчих змін та надав відповіді на поставлені запитання.

На запрошення членів Громадської ради участь у засіданні взяв начальник Головного управління ДФС у Чернігівській області Степан Дусяк. Очільник відомства наголосив, що відкритий до спілкування з будь-яких питань співпраці з громадськістю, запросив до спільного діалогу. Степан Дусяк також зазначив, що у Головного управління та Громадської ради спільна мета - сприяння розвитку бізнесу у регіоні.

Якраз у той час, як він виступав, мене, як журналіста, не допустили на засідання Громадської ради. Керівниця відділу комунікацій Л.Фальчевська наказала охороні не пропускати журналіста, бо, мовляв, засідання закінчується. З якого це часу клерку податкової дозволено визначати - коли журналістам приходити на засідання Громадської ради, членом якої вона не є і стосунку до неї прямого не має?

Я звернувся до начальника Головного управління ДФС в області С.Дусяка з проханням повідомити - які заходи адміністративного впливу він вжив до своєї працівниці, яка грубо порушила мої права журналіста. Також прошу С.Дусяка роз'яснити своїм клеркам відповідальність, передбачену Законом України "Про інформацію" та іншими, які захищають права журналіста на професійну діяльність.

А підприємцю С.Берестовому тепер очевидно - чому на засіданні Громадської ради не було журналістів. Їх не тільки не запрошували, але й не пропускали!


Василь Чепурний
 

До теми: Громадська рада при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області провела чергове засідання.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.

На Чернігівщині три редакції об'єдналися для випуску спільної газети

На Чернігівщині три редакції об'єдналися для випуску спільної газети 15:37

«Маяк», «Наше слово» та «Новини Городнянщини» спільними зусиллями розповідають про життя сусідніх територій впродовж війни.