Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:08:19

Замість провалу – смітник. ФОТОфакт

16.04.2015   09:14

На території «Комсомольського парку», що знаходиться в місті Чернігові між вулицями Пухова та Кільцева, під впливом ерозійних процесів утворився провал глибиною біля 5 метрів і довжиною біля 20 метрів, який несе загрозу руйнування як самого парку так і здоров’ю відпочиваючих мешканців.

Чернігівською міською радою у березні місяці поточного року було прийнято рішення щодо проведення робіт по ліквідації провалу ґрунту з метою запобігання його подальшого збільшення. З цією метою заступником міського голови Миргородським М.М. досягнуто домовленостей з комерційними структурами щодо безоплатної технічної допомоги для врегулювання питання.

Як відомо із засобів масової інформації було заплановано засипати провал залишками бетонних конструкцій, які утворились в результаті проведення робіт з реконструкції будинку по вулиці 50 років ВЛКСМ у місті Чернігові, та піщано-ґрунтовою сумішшю. Проте, документи щодо порядку виконання інженерно-будівельних робіт не розроблялись та не затверджувались в установленому законом порядку.

Однак, добра справа, розпочата міськими керманичами, геть зіпсована її недбалим виконанням. Як виявилося, засипання провалу проводиться не тільки залишками бетону та ґрунту, а й будівельним сміттям та просто побутовими відходами, зверху це все прикрито пнями викорчуваних дерев. Наслідками таких дій є псування і забруднення земель та негативний вплив на підземні водоносні горизонти, наслідки якого на даному етапі оцінити не можливо. Зазначеними діями порушено вимоги ст. 33 Закону України «Про відходи» та ст. 46 Закону України «Про охорону земель».

Тому постає питання – чому роботи по ліквідації провалу та рекультивації схилу «Комсомольського парку» перетворилися на просте засипання його різного виду відходами? Наскільки прийняті рішення будуть ефективними в інженерно-технічному плані та безпечними для навколишнього природного середовища?
Чи може, будівельники просто знайшли місце, куди можна «прилаштувати» своє сміття при мовчазній згоді Чернігівської міської ради?


Начальник інспекції Л.Г. Бурковський

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.