Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 08:10:29

Відбувся круглий стіл: Роми в Україні

11.04.2015   15:00Агенцiя

Засідання круглого столу «Роми в Україні» приурочене Міжнародному дню ромів відбулося в читальній залі Чернігівської обласної бібліотеки ім. В.Г.Короленка.

В рамках спільного плану роботи Центру правової інформації та Громадської організації «МАРТ» учасникам та запрошеним на захід було представлено: обговорення та напрацювання рекомендацій щодо реалізації «Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року в Чернігівській області», презентація книжково – ілюстративної виставки «Роми в Україні», перегляд документального фільму «Ромська мрія».

Про історію відзначення Міжнародного дня ромів розповіла представник ГО «Романо дром» Марина Казанська. Барон м. Чернігова та Чернігівської області Петро Главацький ознайомив присутніх з досягненнями та викликами ромської громади м. Чернігова «Черген». Представник Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Шваюн представив Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та моніторинг її реалізації. Про Чернігівське національно-культурне товариство «Нове Рома» розповіла Віола Папенко.

Жваво пройшли обговорювання Стратегії. Про її реалізацію та співпрацю з ромськими громадами міста розповіли представники органів державної влади: Катерина Мовчан – Департамент культури і туризму, національностей та релігій ОДА; Ольга Старовойт – обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Євгенія Ляшенко – Департамент соціального захисту населення ОДА, Інна Аліференко – директор обласної бібліотеки ім. В.Г.Короленка; Сергій Буров - виконавчий директор ГО «МАРТ» та представники ЗМІ.

Провідний бібліотекар Інна Лагута презентувала книжково-ілюстративну виставку «Роми в Україні». Перлинами даної виставки є «Цыганско-русский и русско –цыганский слюварь» (кэлдэрарский диалект) – єдиний в нашій області та книга «Циганська кров» Міхи Козимиренка – уродженця Чернігова, єдиного в Україні професійного письменника циганської національності, автора першого перекладу творів Т.Шевченка циганською мовою, виданих окремою книгою.

Марина Казанська подарувала для читачів бібліотеки книгу Міхи Козимиренка «Циганське сонце» та українсько - ромський розмовник.

На закінчення заходу відбувся перегляд документального фільму «Ромська мрія».

Останні новини Чернігівщини

Припинено незаконну торгівлю тютюновими виробами

Припинено незаконну торгівлю тютюновими виробами 08:02

Викрито злочинну діяльність мешканців Чернігівської та Волинської областей, які організували та здійснювали діяльність з незаконного ввезення сигарет та подальшу їх реалізацію на митній території України, а також збут підпільно виготовленої горілки.

Скасовано судове рішення про зобов’язання передати в оренду комунальне майно вартістю 5,4 млн грн

Скасовано судове рішення про зобов’язання передати в оренду комунальне майно вартістю 5,4 млн грн 07:56

Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу прокуратури, скасував рішення суду першої інстанції та постановив нове, яким у задоволенні позову приватного суб’єкта господарювання до Управління комунального майна Чернігівської обласної ради відмовив.

Найкращі дільничні офіцери Чернігівської поліції працюють на Прилуччині

Найкращі дільничні офіцери Чернігівської поліції працюють на Прилуччині 07:44

За результатами роботи дільничних офіцерів поліції у першому півріччі 2020 року найкращими стали співробітники Прилуцького відділу поліції.

Прилуки: рятувальники звільнили набряклу фалангу пальця підлітка від металевого кільця

Прилуки: рятувальники звільнили набряклу фалангу пальця підлітка від металевого кільця 07:33

8 липня о 01:40 до Служби порятунку "101" у м. Прилуки надійшло повідомлення від працівників медичного закладу про те, що до них звернувся 16-річний юнак, який не міг самостійно зняти з набряклого пальця металеве кільце.

9 липня - день народження паперових серветок

9 липня - день народження паперових серветок 07:19

У 1887 році - день народження паперових серветок.