Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 18:50:14

Відбувся круглий стіл: Роми в Україні

11.04.2015   15:00Агенцiя

Засідання круглого столу «Роми в Україні» приурочене Міжнародному дню ромів відбулося в читальній залі Чернігівської обласної бібліотеки ім. В.Г.Короленка.

В рамках спільного плану роботи Центру правової інформації та Громадської організації «МАРТ» учасникам та запрошеним на захід було представлено: обговорення та напрацювання рекомендацій щодо реалізації «Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року в Чернігівській області», презентація книжково – ілюстративної виставки «Роми в Україні», перегляд документального фільму «Ромська мрія».

Про історію відзначення Міжнародного дня ромів розповіла представник ГО «Романо дром» Марина Казанська. Барон м. Чернігова та Чернігівської області Петро Главацький ознайомив присутніх з досягненнями та викликами ромської громади м. Чернігова «Черген». Представник Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Шваюн представив Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та моніторинг її реалізації. Про Чернігівське національно-культурне товариство «Нове Рома» розповіла Віола Папенко.

Жваво пройшли обговорювання Стратегії. Про її реалізацію та співпрацю з ромськими громадами міста розповіли представники органів державної влади: Катерина Мовчан – Департамент культури і туризму, національностей та релігій ОДА; Ольга Старовойт – обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Євгенія Ляшенко – Департамент соціального захисту населення ОДА, Інна Аліференко – директор обласної бібліотеки ім. В.Г.Короленка; Сергій Буров - виконавчий директор ГО «МАРТ» та представники ЗМІ.

Провідний бібліотекар Інна Лагута презентувала книжково-ілюстративну виставку «Роми в Україні». Перлинами даної виставки є «Цыганско-русский и русско –цыганский слюварь» (кэлдэрарский диалект) – єдиний в нашій області та книга «Циганська кров» Міхи Козимиренка – уродженця Чернігова, єдиного в Україні професійного письменника циганської національності, автора першого перекладу творів Т.Шевченка циганською мовою, виданих окремою книгою.

Марина Казанська подарувала для читачів бібліотеки книгу Міхи Козимиренка «Циганське сонце» та українсько - ромський розмовник.

На закінчення заходу відбувся перегляд документального фільму «Ромська мрія».

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».