Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 лютого, 23:06:28

Діти хворі на фенілкетонурію забезпечені спеціальним дієтичним харчуванням

08.04.2015   07:52Агенцiя

Як повідомляє "Вісник державних закупівель" Комунальний лікувально-профілактичний заклад "Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення" провів тендер на закупівлю продуктів харчових готових гомогенізованих для дитячого та дієтичного харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію (2 найменування: "Ф-АМ 2 абоеквівалент" – 275 банок та "Ф-АМ 3 абоеквівалент" – 141 банка).

На участь у конкурсі було подано 2 заявки від приватного акціонерного товариства "Медфарком - центр", яке запропонувало 1 326873,60 грн. (Один мільйон триста двадцять шість тисяч вісімсот сімдесят три грн. 60 коп.), з ПДВ та товариство з обмеженою відповідальністю "ФАРМАДІС" – 1 329369,60 грн. (Один мільйон триста двадцять дев’ять тисяч триста шістдесят дев’ять грн. 60 коп.), з ПДВ.

Ціна першої фірми була нижчою, тому 01.04.2015 між "Медфарком - центр" та "Чернігівськимобласним центромрадіаційногозахисту та оздоровленнянаселення" було укладено договір на поставку дитячого дієтичного харчування. Одна банка такого харчування коштуватиме 3189,6 грн.

Лікарня очікувала витратити на закупівлю харчування для дітей хворих нафенілкетонурію 700 000 грн., але загальний ріст цін призвів і до удорожчання дієтичного харчування майже в двічі. Однак, воно є дуже важливим і необхідним для дітей, оскільки фенілкетонурія - це спадкова хвороба, яка пов’язана з порушенням обміну амінокислот.

Організм хворого не може розщеплювати амінокислоту фенілаланін, яка потрапляє з білковою їжею. В результаті чого у організмі накопляються з’єднання, що отруюють нервову систему, що призводить до незворотної розумової відсталості дитини. Тому в раціон дитини додають спеціальні лікувальні суміші, в складі яких зменшена кількість або повністю видалений фенілаланін.

Останні новини Чернігівщини

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або  Подаруй бібліотеці книгу!»

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або Подаруй бібліотеці книгу!» 19:56

14 лютого – не тільки День святого Валентина, але й Міжнародний день дарування книг. Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка запрошує всіх охочих долучитися до акції, приуроченої до цієї дати,

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року 14:13

Протягом 2022 року на Чернігівщині податкові декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік подали 6583 громадянина, які задекларували понад 2 млрд грн доходів. Із загальної кількості декларантів 2542 громадянина, які обов’язково повинні задекларувати доходи. Вони самостійно визначили до сплати в бюджет понад 29,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,2 млн грн військового збору.

В Україні вперше діятиме окрема заборона на вилов щуки 13:12

Щука – бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка за підозрою у розбійному нападі на містянина 13:06

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу чоловіка, який проник до будинку 36-річного прилучанина. Зловмисник завдав господарю тілесні ушкодження, заволодів його речами та зник.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 12:58

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 7 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.