Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 00:45:50

У Чернігові вшанували першого ідеолога українського націоналізму – Миколу Міхновського

02.04.2015   16:30Агенцiя

За ініціативою місцевих організацій Всеукраїнської партії «Свобода» та Народного Руху України 31 березня 2015 року в Чернігові відбулася акція з нагоди 142-ї річниці від дня народження визначного громадсько-політичного діяча, символу новітньої доби українського націоналізму, організатора українського війська – Миколи Міхновського.

Її проведено на традиційному для українських патріотичних сил місці – біля Катеринської церкви та пам’ятного знаку-каменю «Борцям за волю України», який було встановлено ще 14 жовтня 1992 року.

Заупокійну літію відслужили священики Української православної церкви Київського патріархату отець Євген та отець Петро.

Життєвий шлях Миколи Міхновського, тісно пов’язаний із Чернігівщиною. Він народився у сім’ї сільського священика у селі Турівка Прилуцького повіту Полтавської губернії. Тепер це село входить до Згурівського району Київської області, розташовано на межі із Прилуцьким районом Чернігівської області. Середню освіту Міхновський здобув у гімназії в місті Прилуки.

Та чи вшановано Миколу Міхновського, як історичну особу, на Чернігівщині, – риторично запитував у своєму виступі голова обласної організації Народного Руху України Сергій Черняков.

У квітні 2013 року у Прилуках була відкрита меморіальна дошка Миколі Міхновському на будівлі гімназії № 1, яку він закінчив у 1891 році. На дошці викарбовано його слова: «Не вбивай Україну своєю байдужістю до всенародних інтересів».

У 2012 році планувалося назвати одну з вулиць Ніжина іменем Міхновського. Був навіть підготовлений проект рішення для розгляду депутатами на сесії міськради. Але плани залишилися на папері…

Жодної інші згадки про увічнення пам’яті великого українця на Чернігівщині немає, – наголосив Сергій Черняков. Натомість у Чернігові ще й досі залишилися пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіальні дошки, назви вулиць ворогам української державної незалежності.

Микола Міхновський, яскравий і суперечливий політик, залишився незрозумілим і недооціненим сучасниками. Лише за незалежної України стало можливим повернути це незаслужено забуте ім’я, – відзначали у свої виступах представники чернігівської «Свободи». Вони розповіли присутнім на мітингу про його заслуги та життєвий шлях.

Василь Чепурний, голова Чернігівського об’єднання Всеукраїнської організації імені Т.Шевченка «Просвіта», у своїй промові наголосив: «…пам’ятаймо Міхновського, але не просто читаємо, не просто вшановуємо, не просто відкриваємо вулиці, не просто встановлюємо пам’ятні дошки, а думаємо про Україну, живемо Україною і тоді Україна буде сильною, могутньою, як співається в нашому гімні, який ми і досі не співаємо до кінця: «…від Сяну до Дону».

Заступник голови обласної організації Народного Руху України Сергій Соломаха відзначив, що Міхновський був предтечею державницьких потуг української нації, «…і дуже добре, що ми повернулися до першоджерел і вшановуємо людину, яка стояла після Тараса Шевченка і говорила вже політичною мовою про державність української нації!». Саме Микола Міхновський ввів політичну мову вислів "Самостійна Україна", тому перших борців за незалежність України називали вороги так і "самостійниками".
Більш того, у 1924 році Микола Міхновський відкрив список підступних вбивств комуно-більшовицьким режимом лідерів національно-визвольних змагань Українського народу.

І як актуальні сьогодні слова Миколи Міхновського: «Україна для українців і доки хоч один ворог чужинець лишиться на нашій території, ми не маємо права покласти оружжя. І пам’ятаймо, що слава і побіда – це доля борців за народну справу, вперед, і нехай кожний із нас пам’ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за весь народ щоб цілий народ не загинув через його необачність.
Вперед! Бо нам ні на кого надіятись і нічого озиратись назад!»

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).