За умисні неправдиві показання у кримінальному провадженні наклепника притягнуто до кримінальної відповідальності та засуджено до обмеження волі
Прокуратурою Чернігівської області доведено в суді вину 40-річного жителя Чернігова в умисному наданні органу досудового розслідування завідомо неправдивих показань, поєднаних зі штучним створенням доказів винуватості непричетної особи.
Завідомо неправдиві показання він давав після того, як був офіційно попереджений слідчим про кримінальну відповідальність за це.
Результатом неправдивих свідчень та надання ним фальсифікованих доказів стало обвинувачення іншого громадянина у підробці правовстановлюючих документів громадської організації. На щастя, завдяки виявленню інших фактів, які довели протилежне, неправосудного вироку суду вдалося запобігти.
Щодо особи, яка умисно вводила в оману слідство і суд, проведено розслідування в рамках кримінального провадження. Умисність надання неправдивих свідчень підтверджена зібраними доказами.
Новозаводський районний суд м. Чернігова визнав обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу України, і призначив йому покарання у виді 3 років обмеження волі з іспитовим терміном 2 роки.
Довідково:
Завідомо неправдиве показання свідка чи потерпілого, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення, згідно санкції ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу України, карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).