Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 травня, 19:01:52

Прокуратура вимагає повернути в державну власність приватизований об’єкт незавершеного будівництва, який 7 років поспіль руйнується при бездіяльності нового власника

31.03.2015   16:06

Прокуратурою Чернігівської області в інтересах держави заявлений до господарського суду позов про розірвання договору купівлі-продажу та повернення у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівщини об’єкту незавершеного будівництва — комплексу будов і споруд Прилуцької районної лікарні.

Встановлено, що цей об’єкт незавершеного будівництва з готовністю 30% приватизований у 2007 році. Переможець торгів сплатив за нього менше 400 тис грн.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про особливості приватизації об’єктів незавершеного будівництва», обов’язковою умовою їх приватизації є встановлення строку завершення будівництва. За договором купівлі-продажу, покупець зобов’язувався завершити будівництво цього об’єкта приватизації без збереження профілю протягом трьох років.

Через невиконання ним даних зобов’язань термін дії договору неодноразово продовжувався. У той же час, через бездіяльність покупця технічний стан об’єкта приватизації погіршився: під дією атмосферних впливів почалися процеси руйнації цегельної кладки будівель головного корпусу та харчового блоку. Це зафіксовано в актах поточних перевірок, здійснених органами приватизації — однак їх висновки покупцем залишені без реагування.

Підсумковою перевіркою виконання умов договору купівлі-продажу, проведеною в жовтні минулого року комісією Управління комунального майна Чернігівської обласної ради за участю директора підприємства-покупця та заступника Прилуцького міського голови, у черговий раз підтверджено факт відсутності початку будівельних робіт.

Водночас, покупець, який не вживав заходів для збереження об’єкта, у черговий раз вніс клопотання про продовження добудови об’єкта приватизації до кінця 2015 року.

Усе це суперечить вимогам ст. 27 Закону України «Про приватизацію державного майна». Згідно неї, строк виконання зобов’язань, визначених у договорі купівлі-продажу такого майна, не повинен перевищувати п’яти років. У цьому ж випадку термін дії договору вже продовжувався для його виконання на строк понад 7 років.


Довідково:

За ст. 19 Закону України «Про особливості приватизації об’єктів незавершеного будівництва», у разі невиконання вимог закону щодо строку завершення будівництва таких об’єктів договір щодо їх купівлі-продажу підлягає розірванню у встановленому законом порядку. При цьому покупець, з яким розірвано договір купівлі-продажу, повертає об’єкт приватизації у державну власність, а також відшкодовує державі збитки, завдані невиконанням умов угоди.

 

Останні новини Чернігівщини

Правоохоронці затримали чоловіка, у якого в машині виявили підозрілу речовину

Правоохоронці затримали чоловіка, у якого в машині виявили підозрілу речовину 11:58

Під час несення служби на одному з блокпостів міста Чернігова, гвардійці зупинили легковий автомобіль марки Renault, який рухався після початку комендантської години.

«Док» на війні у Чернігові

«Док» на війні у Чернігові 11:53

– Страшно було перші три дні, – згадує колишній лікар-дантист, а нині тероборонівець Чернігова Богдан із позивним «Док».

Новий в.о. Генерального директора Чернігівської обласної дитячої лікарні розповів про плани на посаді

Новий в.о. Генерального директора Чернігівської обласної дитячої лікарні розповів про плани на посаді 11:37

Планує ремонт бомбосховища, а головна мета – зробити Чернігівську обласну дитячу лікарню найкращою в Україні.

#КодНації. Чернігівський обласний філармонійний центр створив відео до Дня вишиванки 11:19

19 травня 2022 року – світ відзначає День вишиванки. Це міжнародне свято відзначається щороку кожного третього четверга травня і покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 18 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 18 травня 11:08

У Чернігівській області 18 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.