Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 травня, 18:25:52

Прокуратура притягне до відповідальності посадовців райдержадміністрації, які не контролювали використання земель району

31.03.2015   07:54

Прокуратурою Чернігівської області розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Чернігівської райдержадміністрації (за ознаками ст. 364 Кримінального кодексу України), що призвело до безоплатного використання земель сільськогосподарського призначення та збитків бюджету.

Встановлено, що за прийнятими у 2010-2011 роках розпорядженнями голови Чернігівської райдержадміністрації однією з приватних структур району розроблено документацію із землеустрою щодо набуття в оренду невитребуваних земельних часток (паїв) орієнтовною площею 3,7 тис га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території десяти сільських рад району.

Не зважаючи на те, що процедура набуття у користування земель, як це передбачено ст. 125,126 Земельного кодексу України, не була завершена, комерційне товариство приступило до їх використання. Упродовж понад трьох років воно проводило обробіток землі, здійснювало господарську діяльність на них, у той час як місцевими бюджетами кошти за її використання не отримувалися.

Чернігівською райдержадміністрацією, як розпорядником земель, усупереч вимогам земельного законодавства, виконання власних розпоряджень не проконтрольовано. Не зважаючи на тривалий період безпідставного використання землі комерційною структурою, заходи до укладення договорів оренди не вжито, до контролюючих органів розпорядник землі не звертався, нарахування завданих бюджету збитків та їх стягнення не ініціювалося.

Безоплатним використанням земель бюджету завдано значні збитки.

Останні новини Чернігівщини

Правоохоронці затримали чоловіка, у якого в машині виявили підозрілу речовину

Правоохоронці затримали чоловіка, у якого в машині виявили підозрілу речовину 11:58

Під час несення служби на одному з блокпостів міста Чернігова, гвардійці зупинили легковий автомобіль марки Renault, який рухався після початку комендантської години.

«Док» на війні у Чернігові

«Док» на війні у Чернігові 11:53

– Страшно було перші три дні, – згадує колишній лікар-дантист, а нині тероборонівець Чернігова Богдан із позивним «Док».

Новий в.о. Генерального директора Чернігівської обласної дитячої лікарні розповів про плани на посаді

Новий в.о. Генерального директора Чернігівської обласної дитячої лікарні розповів про плани на посаді 11:37

Планує ремонт бомбосховища, а головна мета – зробити Чернігівську обласну дитячу лікарню найкращою в Україні.

#КодНації. Чернігівський обласний філармонійний центр створив відео до Дня вишиванки 11:19

19 травня 2022 року – світ відзначає День вишиванки. Це міжнародне свято відзначається щороку кожного третього четверга травня і покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 18 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 18 травня 11:08

У Чернігівській області 18 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.