Протягом доби рятувальники ліквідували 19 пожеж, що сталися внаслідок спалювання сухої рослинності та сміття
З настанням теплої погоди пожежі стають справжнім лихом, адже на весняному сонці торішні залишки рослинності швидко висихають і легко спалахують від кинутого сірника або недопалка. Крім того, ігноруючи вимоги ряду діючих законодавчих документів, люди масово спалюють на присадибних ділянках, сільгоспугіддях і полях суху траву, стерню, листя або сміття.
Як наслідок, лише протягом минулої доби на Чернігівщині за цих обставин виникло 19 пожеж, вигоріло близько 90 га території та пошкоджено 11 будівель і споруд.
Так, 26 березня об 11:30 до Служби порятунку «101» у Новгород- Сіверському районі надійшло повідомлення про пожежу 2 господарчих будівель та 3 неексплуатуємих житлових будинків у с. Леньків. На місце пригоди оперативно прибули вогнеборці державної пожежно-рятувальної частини. Завдяки їх злагодженим та професійним діям о 12:30 пожежу локалізували, а о 13:45 остаточно ліквідувати. Співробітники ДСНС не допустили знищення вогнем 5 житлових будинків та врятували матеріальних цінностей на загальну суму майже 150 тис. грн. Ймовірною причиною пожежі послужило неконтрольоване спаювання сухої рослинності.
Цього ж дня о 12:57 до Служби порятунку «101» у Коропському районі надійшло повідомлення про пожежу нежитлового будинку та господарчої споруди в с. Краснопілля. На місце пригоди оперативно прибули вогнеборці державної пожежно-рятувальної частини з райцентру. Гасіння пожежі тривало близько години. За попередніми даними, причиною загоряння послужило спалювання сміття 79-річною місцевою жителькою.
За аналогічних обставин у с. Низківка Щорського запалена 61-річною жінкою суха рослинність призвела до знищення вогнем двох господарчих будівель, крім того, пошкоджено житловий будинок.
Рятувальники вкотре звертаються до населення з проханням дотримуватись заходів пожежної безпеки. Не розводьте багаття, не кидайте непогашені недопалки або сірники поблизу будівель, в лісопаркових зонах, на полях, луках та узбіччях доріг. Наслідки такої необережності можуть бути непередбачувані.
Останні новини Чернігівщини
Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА 10:39
10 лютого 2026 року перевізник ТОВ «Епітранс» офіційно повідомив управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради про намір з 1 березня 2026 року припинити обслуговування автобусів на маршрутах №20, 22, 29 та 31.
Поліція документує наслідки ударів росіян на Чернігівщині: поранено людину 10:07
Вчора та сьогодні вранці ворог вкотре атакував Чернігівщину безпілотниками: під ударами росіян були Новгород-Сіверський та Корюківський райони.
Блокування накладних скоротилось до 0,1%: результати реформування системи моніторингу ДПС 10:04
Станом на сьогодні частка податкових накладних реєстрацію яких зупинено, становить лише 0,1%. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух.
В області шукають помічників ветеранів: як долучитися до команди фахівців 09:57
Учора, 16 лютого, через платформу «е-Ветеран» розпочався конкурсний відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
18 лютого: цей день в Україні і світі 08:52
День 1456 Російська агресія - Day 1456 Russian aggression