Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 09:29:25

Україна переходить на літній час

28.03.2015   06:34Агенцiя

У суботу вночі українці переведуть годинники на годину вперед і будуть жити в літньому часі. Перехід на літній час традиційно відбудеться в останню неділю березня - 29 числа в 3:00.

Про це повідомляє український Гідрометцентр.

В Україні з 1981 року в цілях економії електроенергії переводять стрілки годинника на літній і зимовий час. Ця традиція закріплена в постанові Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України».

Цікаво, що після переведення годинників на літній час (на годину вперед), материкова Україна зрівняється з часом по Москві, за яким зараз живе анексований Росією півострів. Після незаконної анексії Крим увійшов у так звану «другу тимчасову зону» разом з Москвою. Згідно з цим показником, у 2015 році Київ і Крим проживуть у єдиному часовому діапазоні частину весни і все літо і осінь.

Тим часом у Росії вже відмовилися від регулярного переведення годинників, і з жовтня 2014 року росіяни перейшли на постійний зимовий час. Згідно із законом «Про обчислення часу», зворотного переведення годинників на літній час в Росії більше не буде.

Цікаво, що для кращого запам'ятовування в який бік крутити стрілки в різний час року, рекомендується запам'ятати одне просте правило перших літер, яке гарно відображається в російській мові: «Весной стрелки крутим Вперед, а Осенью - Обратно».

Останні новини Чернігівщини

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року

Майже дві тисячі виконавчих листів було видано Чернігівським окружним адміністративним судом протягом 2019 року 09:24

Виконання рішення суду є невід’ємною частиною права на справедливий суд. Судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:58

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 24 лютого до 8:00 25 лютого 2020 року.

Шкільну котельню Козелецької громади переобладнали

Шкільну котельню Козелецької громади переобладнали 08:31

Школи Козелецької об'єднаної громади активно провадять модернізацію котелень. Скрипчинська школа - 8 заклад освіти з початку створення ОТГ, де переобладнали котельню.

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув 08:17

Пік епідемії китайського коронавірусу Covid-19 припав на період з 23 січня до 2 лютого, нових випадків зараження у Китаї стає все менше.

Новгород-Сіверський: про нещасні випадок на виробництві

Новгород-Сіверський: про нещасні випадок на виробництві 08:13

18 лютого, в цеху технічної крейди ПрАТ «Новгород-Сіверський завод будівельних матеріалів», працівник зазнав важкої травми - відкритий перелом лівої плечової кістки з рвано-скальпованими ранами лівого передпліччя та множинними дрібними скальпованими ранами обох кистей з відривом нігтьових пластин I-II-III пальців обох кистей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини