Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 14:56:43

Доступ до інформації: обласна прокуратура проти Чернігівської міськради

27.03.2015   20:29Агенцiя

Прокуратура Чернігівської області оскаржить рішення суду, прийняте всупереч інтересам громади Чернігова у спорі щодо правомірності вільного доступу до всіх рішень міської ради

Прокуратурою Чернігівської області підготовлено апеляцію на прийняте 26 березня рішення місцевого суду, яким громаді Чернігова фактично відмовлено в праві бути обізнаною про рішення міської ради, прийняті з земельних питань.

Прокуратура наполягає на тому, що обов’язок міської ради як органу місцевого самоврядування оприлюднювати прийняті нею акти — як нормативні, так і ті, що відносяться до актів індивідуальної дії — прямо передбачений вимогами Законів України «Про доступ до публічної інформації» (ст.13, 14, 15) та «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст.59). Також, згідно їх норм, у разі наявності у розпорядника такої інформації офіційного веб-сайту вона оприлюднюється саме там.

Окрім того, інформація про рішення міської ради за своїм правовим статусом є публічною, тому будь-яке її приховування є порушенням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Підставою для таких однозначних висновків є, в тому числі, і рішення судів апеляційної інстанції за аналогічними позовами прокуратури м. Чернігова минулого року, які набрали законної сили. Тоді прокуратура вимагала оприлюднити сім рішень 33 сесії 6 скликання міськради та додатки до рішень її виконавчого комітету (2013 року), які не були доведені до громадськості.

Навіть після того, як суди, в тому числі апеляційний та касаційний, визнали позовні вимоги прокуратури законними, виконання цих судових рішень затягувалося півроку. Врешті-решт фактичне оприлюднення інформації відбулося у примусовому порядку в рамках Закону України «Про виконавче провадження».

Разом з тим, у подальшому окремі рішення міської ради з земельних питань (про продаж земельних ділянок, надання в оренду та ін.), знову приховувались від громадськості. Прокуратурою в рамках законодавства знову було заявлено до суду позов зобов’язального характеру з вимогою оприлюднити на офіційному веб-сайті www.chernigiv-rada.gov.ua дванадцять рішень 44 та 46 сесій 6 скликання (2014 року), які там відсутні. Також у позові йшлося про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради в питанні оприлюднення прийнятих нею рішень.

Наразі суддя Деснянського суду м. Чернігова відхилив ці позовні вимоги. Не погоджуючись із таким рішенням, прокуратура оскаржить його до апеляційного суду і буде й надалі послідовно відстоювати в цьому питанні законні інтереси громадянського суспільства.

Останні новини Чернігівщини

Презентація виставки архівних документів

Презентація виставки архівних документів "Українсько-польські відносини в 1917-1921 рр.: інституційна історія, етап встановлення" 13:40

27 лютого у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя пройшла презентація виставки «Українсько-польські відносини в 1917-1921рр.: інституційна історія, етап становлення».

Вивчали новації у сфері публічних закупівель

Вивчали новації у сфері публічних закупівель 13:34

Ключові положення нової редакції Закону України "Про публічні закупівлі", основні зміни та нововведення у сфері закупівель за останній час висвітлювалися під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, що проходило в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації з 25 по 26 лютого.

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову