В семи містах поліпшено ситуацію в сфері адміністративних послуг – результати кампанії Асоціації регіональних аналітичних центрів
26 березня в дискусійному клубі «Експертна думка» відбулася прес-конференція «Діяльність центрів надання адміністративних послуг в Україні: результати громадської кампанії щодо удосконалення системи адміністративних послуг».

Захід був проведений Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень в рамках реалізації проекту „Поліпшення системи адміністративних послуг в Україні через активізацію аналітичних громадських організацій”.
Під час прес-конференції відбулася презентація результатів аналізу роботи центрів надання адміністративних послуг „Надання адміністративних послуг в Україні: погляд з регіонів“, виконаного Асоціацією регіональних аналітичних центрів у 14 регіонах України, а також озвучені результати лобістської кампанії з впровадження рекомендацій для підвищення ефективності роботи ЦНАП та покращення якості адміністративних послуг в цільових областях проекту.
«Цей захід є фінальним в рамках великої дворічневої ініціативи, яка була підтримана Європейським Союзом», – зазначила Ольга Рись, представник Поліського Фонду міжнародних та регіональних досліджень. – 2 роки тому була створена Асоціація регіональних аналітичних центрів, в котру, на той час, увійшли представники 14 міст України: Вінниці, Дніпропетровська, Донецька, Києва, Луганська, Луцька, Миколаєва, Одеси, Полтави, Рівного, Харкова, Херсона, Черкас та Чернівців. Задача цих аналітичних центрів полягала в аналізі якості послуг, котрі надавали ЦНАПи в їх містах. У свою чергу, проект „Поліпшення системи адміністративних послуг в Україні через активізацію аналітичних громадських організацій ” полягає в проведені лобістської кампанії щодо впровадження зроблених напрацювань в дію», – розповіла пані Ольга.
Максим Корявець презентував 2 основні блоки, що входили в основну схему дослідження: результати опитування відвідувачів ЦНАПів у 14 обласних центрах України та узагальнені результати експертної оцінки їх діяльності.
Так, спікер відзначив, що більшість людей дізнається про ЦНАПи, у першу чергу, від друзів, родичів та знайомих, регулярно відвідують Центри представники юридичних осіб, і близько 80% всіх відвідувачів, тобто і юридичних, і фізичних осіб, знаходять необхідну інформацію чи отримують послуги відразу. При цьому половині громадян вдається зробити це уникнувши навіть невеликих черг. У більшості випадків розгляд одного звернення займає від декількох до 30 хвилин. Загалом громадяни відзначають покращення надання послуг після відкриття подібних центрів, а також зменшення корупційної складової через відсутність контакту з органами влади, та залишаються задоволеними культурою обслуговування, компетентністю спеціалістів та оперативністю їх роботи.
У рейтингу ЦНАПів, відповідно до розробленої методології, перші місця займають Вінниця, Харків та Луцьк. Останнє місце – у Донецька, але такі результати зумовлені ситуацією, що склалася в регіоні.
Практичне значення отриманих результатів організатори вбачають в тому, що на основі рекомендацій, отриманих владою від експертів, на сьогодні вже в 7 містах розроблені рекомендації втілені в життя. Зокрема, в Кривому Розі, Полтаві, Рівному, Харкові, Херсоні, Черкасах, Чернівцях.
Дослідження не проводилося в Чернігові задля збереження об’єктивності дослідження, адже методологія розроблялася місцевою організацією, зазначила Ольга Рись, додавши, що у подальшу роботу Асоціації регіональних аналітичних центрів із інших напрямків дослідження залучено всі регіони України.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.