Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 12:58:00

В семи містах поліпшено ситуацію в сфері адміністративних послуг – результати кампанії Асоціації регіональних аналітичних центрів

27.03.2015   12:44Агенцiя

26 березня в дискусійному клубі «Експертна думка» відбулася прес-конференція «Діяльність центрів надання адміністративних послуг в Україні: результати громадської кампанії щодо удосконалення системи адміністративних послуг».

Захід був проведений Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень в рамках реалізації проекту „Поліпшення системи адміністративних послуг в Україні через активізацію аналітичних громадських організацій”.

Під час прес-конференції відбулася презентація результатів аналізу роботи центрів надання адміністративних послуг „Надання адміністративних послуг в Україні: погляд з регіонів“, виконаного Асоціацією регіональних аналітичних центрів у 14 регіонах України, а також озвучені результати лобістської кампанії з впровадження рекомендацій для підвищення ефективності роботи ЦНАП та покращення якості адміністративних послуг в цільових областях проекту.

«Цей захід є фінальним в рамках великої дворічневої ініціативи, яка була підтримана Європейським Союзом», – зазначила Ольга Рись, представник Поліського Фонду міжнародних та регіональних досліджень. – 2 роки тому була створена Асоціація регіональних аналітичних центрів, в котру, на той час, увійшли представники 14 міст України: Вінниці, Дніпропетровська, Донецька, Києва, Луганська, Луцька, Миколаєва, Одеси, Полтави, Рівного, Харкова, Херсона, Черкас та Чернівців. Задача цих аналітичних центрів полягала в аналізі якості послуг, котрі надавали ЦНАПи в їх містах. У свою чергу, проект „Поліпшення системи адміністративних послуг в Україні через активізацію аналітичних громадських організацій ” полягає в проведені лобістської кампанії щодо впровадження зроблених напрацювань в дію», – розповіла пані Ольга.
Максим Корявець презентував 2 основні блоки, що входили в основну схему дослідження: результати опитування відвідувачів ЦНАПів у 14 обласних центрах України та узагальнені результати експертної оцінки їх діяльності.

Так, спікер відзначив, що більшість людей дізнається про ЦНАПи, у першу чергу, від друзів, родичів та знайомих, регулярно відвідують Центри представники юридичних осіб, і близько 80% всіх відвідувачів, тобто і юридичних, і фізичних осіб, знаходять необхідну інформацію чи отримують послуги відразу. При цьому половині громадян вдається зробити це уникнувши навіть невеликих черг. У більшості випадків розгляд одного звернення займає від декількох до 30 хвилин. Загалом громадяни відзначають покращення надання послуг після відкриття подібних центрів, а також зменшення корупційної складової через відсутність контакту з органами влади, та залишаються задоволеними культурою обслуговування, компетентністю спеціалістів та оперативністю їх роботи.

У рейтингу ЦНАПів, відповідно до розробленої методології, перші місця займають Вінниця, Харків та Луцьк. Останнє місце – у Донецька, але такі результати зумовлені ситуацією, що склалася в регіоні.
Практичне значення отриманих результатів організатори вбачають в тому, що на основі рекомендацій, отриманих владою від експертів, на сьогодні вже в 7 містах розроблені рекомендації втілені в життя. Зокрема, в Кривому Розі, Полтаві, Рівному, Харкові, Херсоні, Черкасах, Чернівцях.

Дослідження не проводилося в Чернігові задля збереження об’єктивності дослідження, адже методологія розроблялася місцевою організацією, зазначила Ольга Рись, додавши, що у подальшу роботу Асоціації регіональних аналітичних центрів із інших напрямків дослідження залучено всі регіони України.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).