Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 07:48:05

В семи містах поліпшено ситуацію в сфері адміністративних послуг – результати кампанії Асоціації регіональних аналітичних центрів

27.03.2015   12:44Агенцiя

26 березня в дискусійному клубі «Експертна думка» відбулася прес-конференція «Діяльність центрів надання адміністративних послуг в Україні: результати громадської кампанії щодо удосконалення системи адміністративних послуг».

Захід був проведений Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень в рамках реалізації проекту „Поліпшення системи адміністративних послуг в Україні через активізацію аналітичних громадських організацій”.

Під час прес-конференції відбулася презентація результатів аналізу роботи центрів надання адміністративних послуг „Надання адміністративних послуг в Україні: погляд з регіонів“, виконаного Асоціацією регіональних аналітичних центрів у 14 регіонах України, а також озвучені результати лобістської кампанії з впровадження рекомендацій для підвищення ефективності роботи ЦНАП та покращення якості адміністративних послуг в цільових областях проекту.

«Цей захід є фінальним в рамках великої дворічневої ініціативи, яка була підтримана Європейським Союзом», – зазначила Ольга Рись, представник Поліського Фонду міжнародних та регіональних досліджень. – 2 роки тому була створена Асоціація регіональних аналітичних центрів, в котру, на той час, увійшли представники 14 міст України: Вінниці, Дніпропетровська, Донецька, Києва, Луганська, Луцька, Миколаєва, Одеси, Полтави, Рівного, Харкова, Херсона, Черкас та Чернівців. Задача цих аналітичних центрів полягала в аналізі якості послуг, котрі надавали ЦНАПи в їх містах. У свою чергу, проект „Поліпшення системи адміністративних послуг в Україні через активізацію аналітичних громадських організацій ” полягає в проведені лобістської кампанії щодо впровадження зроблених напрацювань в дію», – розповіла пані Ольга.
Максим Корявець презентував 2 основні блоки, що входили в основну схему дослідження: результати опитування відвідувачів ЦНАПів у 14 обласних центрах України та узагальнені результати експертної оцінки їх діяльності.

Так, спікер відзначив, що більшість людей дізнається про ЦНАПи, у першу чергу, від друзів, родичів та знайомих, регулярно відвідують Центри представники юридичних осіб, і близько 80% всіх відвідувачів, тобто і юридичних, і фізичних осіб, знаходять необхідну інформацію чи отримують послуги відразу. При цьому половині громадян вдається зробити це уникнувши навіть невеликих черг. У більшості випадків розгляд одного звернення займає від декількох до 30 хвилин. Загалом громадяни відзначають покращення надання послуг після відкриття подібних центрів, а також зменшення корупційної складової через відсутність контакту з органами влади, та залишаються задоволеними культурою обслуговування, компетентністю спеціалістів та оперативністю їх роботи.

У рейтингу ЦНАПів, відповідно до розробленої методології, перші місця займають Вінниця, Харків та Луцьк. Останнє місце – у Донецька, але такі результати зумовлені ситуацією, що склалася в регіоні.
Практичне значення отриманих результатів організатори вбачають в тому, що на основі рекомендацій, отриманих владою від експертів, на сьогодні вже в 7 містах розроблені рекомендації втілені в життя. Зокрема, в Кривому Розі, Полтаві, Рівному, Харкові, Херсоні, Черкасах, Чернівцях.

Дослідження не проводилося в Чернігові задля збереження об’єктивності дослідження, адже методологія розроблялася місцевою організацією, зазначила Ольга Рись, додавши, що у подальшу роботу Асоціації регіональних аналітичних центрів із інших напрямків дослідження залучено всі регіони України.

Останні новини Чернігівщини

Ніжинський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці виявили тіло 30-річного чоловіка

Ніжинський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці виявили тіло 30-річного чоловіка 07:46

26 лютого о 01:45 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про загоряння в одному з приватних житлових будинків, що у с. Хвилівка.

27 лютого - Всесвітній день неурядових організацій

27 лютого - Всесвітній день неурядових організацій 07:42

World NGO Day офіційно виник в 2010 році і відзначався 12 державами Балтійського моря. Вперше відзначено на рівні ООН в 2014 році.

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом 16:41

Сьогодні на Чернігівщині перебуває делегація Представництва Європейського Союзу в Україні на чолі з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році 14:02

25 лютого відбулося чергове засідання Президії Федерація профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО). Одним з питань порядку денного був звіт голови Молодіжної ради ФПО (МР) Віталій Копиш про діяльність у минулому році.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини