Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 12:34:52

Прокуратурою заявлено до суду позов про повернення в користування держави 43 га земель, які фіктивні фермери намагались використати для безоплатної приватизації

25.03.2015   07:36

Прокуратура Ріпкинського району звернулася до суду з позовом про припинення права постійного користування земельною ділянкою площею 43 га вартістю майже 1 млн грн. Позов заявлено в інтересах держави в особі Головного управління Держземагенства у Чернігівській області.

Встановлено, що дана земельна ділянка була передана громадянину для створення фермерського господарства. Однак, невдовзі після створення такого господарства його члени звернулися до Ріпкинської райдержадміністрації з заявами про безоплатне одержання кожним із них землі в розмірі земельної частки (паю) у власність. Така можливість дійсно передбачена законодавством для членів фермерських господарств.

Але після цього дане господарство за ініціативою його голови було визнано банкрутом, його державна реєстрація припинена.

При обстеженні цієї земельної ділянки встановлено, що насправді її обробіток давно не здійснюється. Земля перебуває в занедбаному стані: заросла бур’яном, кущами та деревами, що призвело до поширення шкідників і хвороб та в подальшому не дасть можливості використовувати її за цільовим призначенням.

Згідно норм ст. 141 Земельного кодексу України, як припинення діяльності господарства, так і використання землі не за цільовим призначенням є підставами для припинення права користування нею. Як наслідок, і подальшого виділення земельних часток та їх безоплатної приватизації за таких обставин теж відбуватись не повинно.

Заявлений прокуратурою позов наразі перебуває в провадженні суду.

Останні новини Чернігівщини

Про санепідситуацію в області. Офіційно

Про санепідситуацію в області. Офіційно 10:37

За 2 місяці 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 41,5 тис. осіб, що на 26,6% менше кількості аналогічного періоду минулого року.

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА 10:33

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в лютому 2020 року становила 8540 грн.

КП

КП "Чернігівводоканал": Виконання інвестпрограми 2020 року не зупиняється 10:19

Наразі добігають кінця роботи з реконструкції водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної. В рамках виконання інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал» на 2020 рік буде замінено 836 м водопроводу. Роботи за договором з КП «Чернігівводоканал» виконує ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРІНГ».

Чернігівщино, купуй рідне!

Чернігівщино, купуй рідне! 10:08

Ця акція, започаткована обласною державною адміністрацією, триває і стає ще більш актуальною в умовах карантинних обмежень, пов’язаних з поширенням коронавірусу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини