Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 листопада, 12:38:43

Збережемо водні ресурси рідного краю

24.03.2015   15:12Агенцiя

В Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулось засідання за круглим столом на тему: «Збереження водних ресурсів у Чернігівській області», присвячене Всесвітньому дню водних ресурсів.

У засіданні взяли участь представники Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області та Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

Під час засідання обговорено, що основними проблемами для населення області і розвитку економіки є охорона, збереження, відродження об’єктів водного фонду, попередження та усунення наслідків шкідливої дії вод, що гарантуватиме екологічну безпеку життєдіяльності населення і досягнення збалансованого рівня шкідливого впливу на водні об’єкти та їх спроможність до відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму і санітарного стану.

Основною проблемою щодо охорони та раціонального використання водних ресурсів області протягом останніх років залишається питання забруднення поверхневих водних об’єктів недостатньо очищеними стічними водами. У 2014 році 12 підприємств допустили скид недостатньо очищених стічних вод у водойми області у обсязі 18,98 млн.м3, що більше, ніж у 2013 році на 2,04 млн.м3 (12%).

Зазначено, що екологічний стан досліджених водних об’єктів області, у порівнянні з останніми роками, не набув суттєвих змін.

Аналіз моніторингових даних показує, що водойми області в більшості знаходяться в задовільному стані, вода більшості річок оцінюється як «чиста» або «досить чиста».

Представники Деснянського басейнового управління водних ресурсів доповіли, що в 2015 році на виконання заходів Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року та Регіональної цільової програми розвитку водного господарства Чернігівської області були залучені кошти державного, місцевих бюджетів, в тому числі природоохоронного фонду, а також підприємств, організацій, громадян в сумі 25,4 мільйона гривень.

Одним з напрямків місцевих Програм розвитку водного господарства є відродження джерел та витоків річок. Всього завдяки спільним діям водогосподарників та громадськості на території області облаштовано та відроджено 115 природних водних джерел.

Під час обговорення підкреслено, що одними із основних спрямувань водоохоронної роботи Департаменту є питання оформлення дозволів на спеціальне водокористування, встановлення нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин у водні об’єкти, погодження поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води, лімітів споживання питної води для промислових потреб з комунальних і відомчих господарсько-питних водопроводів, що значно зменшує негативний антропогенний вплив на стан поверхневих водойм та попереджує забруднення підземних водоносних горизонтів.

На сьогодні в області налічується 1154 об’єктів-водокористувачів, з яких 582 відносяться до сфери промисловості і 572 до сфери агропромислового комплексу, з них мають дозволи на спеціальне водокористування 668 суб’єктів господарювання. В середньому за рік Департаментом видається близько 200 дозволів на спеціальне водокористування та встановлюється близько 30 нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин у водні об’єкти.

В результаті зустрічі наголошено на тому, що проведення заходів з екологічного оздоровлення поверхневих вод, відновлення природних джерел та витоків річок є запорукою збереження і примноження водних ресурсів рідного краю.

Останні новини Чернігівщини

 Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД? 11:06

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи 10:49

Низку важливих рішень щодо життєдіяльності Чернігівщини в умовах воєнного стану прийняли сьогодні депутати у ході пленарного засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання.

 На Чернігівщині попри перебої електропостачання вакцини зберігаються належним чином

На Чернігівщині попри перебої електропостачання вакцини зберігаються належним чином 10:45

Про це повідомила головна координаторка з вакцинальної кампанії в області Романа Сопотницька.

м. Ніжин: необережність під час куріння призвела до загибелі літньої жінки

м. Ніжин: необережність під час куріння призвела до загибелі літньої жінки 10:41

29 листопада о 21:47 до Служби порятунку "101" у м. Ніжин надійшло повідомлення про пожежу пункту приймання та сортування твердих побутових відходів КП «Виробниче управління комунального господарства».

З 1 грудня на Чернігівщині розпочинається заборона на лов раків

З 1 грудня на Чернігівщині розпочинається заборона на лов раків 10:39

Чернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 1 грудня 2022 року по 30 червня 2023 року (включно) в області триватиме заборона на вилов річкових раків на період їх спарювання, винощування ікри та першої линьки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини