Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 грудня, 19:01:08

На Чернігівщині діагноз "активний туберкульоз" встановлено 663 хворим

24.03.2015   07:22Агенцiя

До всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз займає одне з провідних місць за рівнем соціальної небезпеки серед інфекційних хвороб. За даними обласного протитуберкульозного диспансеру, у 2014 р. на Чернігівщині діагноз "активний туберкульоз" уперше в житті встановлено 663 хворим (478 чоловікам та 185 жінкам).

Із загальної кількості хворих 44,2% – сільські жителі, 2,3% – діти у віці до 18 років. Захворюваність на цю небезпечну хворобу в порівнянні з 2013р. (73,6 випадка в розрахунку на 100 тис. населення) зменшилась і в минулому році становила 63 випадки.

Серед хворих з діагнозом туберкульозу, що встановлений уперше в житті, переважають непрацюючі особи працездатного віку (59,9%) та пенсіонери (20,2%). За факторами ризику особи, які зловживають алкоголем, становлять 18,4% хворих з уперше встановленим діагнозом, ті, які споживають ін'єкційні наркотики – 5,9%, колишні ув’язнені – 3%, особи , які мали контакт із вогнища туберкульозу – 1,7%.

Найпоширенішою формою захворювання залишається активний туберкульоз легенів: такий діагноз у минулому році встановлено 616 хворим (у 2013 р. – 709).

На кінець 2014 р. під наглядом лікувально-профілактичних закладів з усіма формами активного туберкульозу перебували 1054 хворі, тобто, розповсюдженість туберкульозу становила 100,7 особи на кожні 100 тис. населення області. На кінець 2013р. цей показник був вищим – 112,5 особи.

На кінець 2014 р. у вогнищах активного туберкульозу мешкала 1501 особа, з них поряд із хворими, що виділяють мікобактерії туберкульозу, проживали 406 дітей у віці до 18 років.

У минулому році від туберкульозу помер 141 хворий (115 чоловіків та   26 жінок), що на 6,8% більше, ніж у попередньому. Рівень смертності в розрахунку на 100 тис. жителів зріс із 12,3 до 13,1 особи.
До чинників, які сприяють летальному завершенню туберкульозу, належать: відмова від стаціонарного лікування, важка супутня патологія, зловживання алкоголем, наркоманія, поширення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

На кінець 2014 р. на диспансерному обліку знаходився 161 хворий на ВІЛ-асоційований туберкульоз. Упродовж минулого року 34 хворі на активний туберкульоз померли від СНІДу.

Для лікування туберкульозу область має 505 ліжок. За рік у лікарні було госпіталізовано 1236 хворих, кожен із яких перебував на лікуванні в середньому 72,8 дня.

Останні новини Чернігівщини

Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів

Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів 12:57

Триває підготовка низки рішень Уряду, щоб перерозподілити споживання електроенергії і спрямувати її для побутових споживачів.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:57

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

У Чернігові можна отримати послугу безкоштовного протезування за державною програмою 12:55

Безоплатна програма протезування доступна як для військових, так і для цивільних.

Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф

Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф 12:53

Прокурорами Козелецької окружної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця зс рф за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Ветеран поліції Чернігівщини Антон Душко виборов призові місця на мультиспортивних ветеранських змаганнях «ГАРТ» 09:36

Днями у столиці відбулися змагання, які об’єднали майже півтисячі ветеранів та ветеранок з усієї країни. Учасники змагалися в таких дисциплінах, як: баскетбол і регбі на кріслах колісних, волейбол сидячи, стрільба з лука, веслування на тренажері та плавання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини