Єдиний волонтерський центр удосконалює свою роботу
Волонтерство — справа шляхетна і цілком добровільна. З усвідомленням того, що ця гібридна війна не скінчиться так швидко, як хотілося б, до багатьох людей приходить і бажання діяти, допомагати захисникам України, їх сім’ям та вимушеним переселенцям. Хтось долучається до разових акцій, хтось залишається у цьому русі надовго.

Як зауважив у ході прес-конференції один з активістів волонтерського руху Чернігівщини Сергій Воробйов, єдиний волонтерський центр створювався, щоб об’єднати й скоординувати діяльність різних організацій. І це завдання ЄВЦ виконав.
На певному етапі співпраці між підрозділами ЄВЦ виникло недостатнє розуміння, тому кілька з них полишили центр. Але він продовжує діяти. Більше того, волонтери планують вже найближчим часом офіційно зареєструвати свою громадську організацію, розробляють її статут, логотип, сайт. І паралельно удосконалюють свою роботу, запроваджують нові стандарти діяльності й відкритої звітності.
На переконання Сергія Воробйова, довіра людей має базуватися на довірі до організації в цілому, а не до конкретної людини. Тому в єдиному волонтерському центрі зараз працюють над тим, щоб зробити свою діяльність максимально відкритою і прозорою.
Для цього запровадили кількаступеневий захист скриньок для збору коштів. По-перше, такі скриньки завірені печаткою центру. По-друге, опломбовані. Кожна пломба має свій номер, за яким можна визначити місце розташування скриньки та відповідальну за неї особу. Уточнити цю інформацію можна на сайті волонтерського центру evc.cn.ua. Він перебуває ще на стадії розробки, але сторінка з інформацією про скриньки вже діє.
Так само діє і сторінка зі звітами волонтерів про рух коштів. Тут можна знайти відомості як про надходження пожертв (незалежно від того, яким чином вони зроблені: готівкою чи на банківську картку волонтерів), так і про їх витрачання. Згодом запрацює і сторінка, на якій буде видно, що саме і до якого саме військового підрозділу передали волонтери.
Про інший, технічний напрямок діяльності волонтерів розповіли Геннадій та Віктор Обушні. Як відзначалося, на відміну від ворожої армії, для нас дорогим і безцінним є кожне життя. Тому волонтери, що мають хист до техніки, перейнялися проблемою захисту гусеничної техніки від кумулятивних снарядів. Група співавторів разом з військовими практиками створила таку систему захисту. Вони розробили протикумулятивні зйомні екрани для гусеничної військової техніки. Конструкція розроблена таким чином, що не лише захищає, а й дозволяє транспортувати техніку залізницею чи заводити в бокси на ремонт чи зберігання.
Вартість виготовлення й монтажу такого екрану на одну бронемашину — близько 20 тисяч гривень.
За словами волонтерів, кошти на обладнання двох одиниць техніки вони вже мають. Чекають тільки виділення відповідних машин. Планують, що роботи будуть виконані підприємствами області на волонтерських засадах.
Розробкою вже зацікавилися у Рівному та Маріуполі.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.