Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 листопада, 02:23:36

Засуджені жінки Чернігівської виправної колонії № 44 провели заходи на тему "Слава Шевченка – слава України"

11.03.2015   12:25Агенцiя

З нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в школі при Чернігівській виправній колонії № 44 управління ДПтС України в Чернігівській області пройшли заходи, присвячені вшануванню пам’яті великого Кобзаря.

Засуджені учениці 10-х класів підготували поетично-музичну композицію «Музи генія». Дошку прикрасили портрет Т.Г.Шевченка в обрамленні рушника, репродукції портретів В. Рєпніної, Г. Закревської, А. Ускової та пензля Т. Шевченка.
       
Під час свята засуджені жінки на певний час перевтілились у жінок, яким судилося стати музами генія, у коханні до яких поет шукав жіночий ідеал.
      
Настрій емоційного піднесення створювали не лише поетичні шедеври лірики  Т.Шевченка «Зацвіла в долині», «Не тополю високую», «Ликері», «Якби зустрілися ми знову», «Молюсь і плачу пред тобою...», «Ми вкупочці колись росли», а  й музика Й. Баха, що повсякчас супроводжувала поетичне слово.   
         
Подивившись комп’ютерну презентацію «Шевченко-художник», учениці 11-х класів познайомились ще з однією яскравою гранню таланта Кобзаря – художнім обдаруванням.  Крім того, одинадцятикласницям була запропонована гра «Найрозумніший шевченкознавець», яка виявила їхні непогані знання життєвого шляху, поетичного та малярського доробків митця.  
       
Читання напам'ять віршів Шевченка, зустріч із його героями: Катериною, Лілеєю, Наймичкою, виконання пісень на слова Т. Шевченка «Думи мої, думи мої...», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», інсценізація уривків з поем «Наймичка» та «Катерина» – все це очікувало дванадцяті класи на святі «Слава Шевченка – слава України».         
        
Усі проведені заходи допомогли глибше усвідомити внесок великого Кобзаря у скарбницю української літератури, відчути красу та велич українського слова, виразно представленого в поезії Т. Шевченка, поглибили  переконання,  що  Тарас Григорович – гордість і слава України.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».