Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 12:52:57

Засуджені жінки Чернігівської виправної колонії № 44 провели заходи на тему "Слава Шевченка – слава України"

11.03.2015   12:25Агенцiя

З нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в школі при Чернігівській виправній колонії № 44 управління ДПтС України в Чернігівській області пройшли заходи, присвячені вшануванню пам’яті великого Кобзаря.

Засуджені учениці 10-х класів підготували поетично-музичну композицію «Музи генія». Дошку прикрасили портрет Т.Г.Шевченка в обрамленні рушника, репродукції портретів В. Рєпніної, Г. Закревської, А. Ускової та пензля Т. Шевченка.
       
Під час свята засуджені жінки на певний час перевтілились у жінок, яким судилося стати музами генія, у коханні до яких поет шукав жіночий ідеал.
      
Настрій емоційного піднесення створювали не лише поетичні шедеври лірики  Т.Шевченка «Зацвіла в долині», «Не тополю високую», «Ликері», «Якби зустрілися ми знову», «Молюсь і плачу пред тобою...», «Ми вкупочці колись росли», а  й музика Й. Баха, що повсякчас супроводжувала поетичне слово.   
         
Подивившись комп’ютерну презентацію «Шевченко-художник», учениці 11-х класів познайомились ще з однією яскравою гранню таланта Кобзаря – художнім обдаруванням.  Крім того, одинадцятикласницям була запропонована гра «Найрозумніший шевченкознавець», яка виявила їхні непогані знання життєвого шляху, поетичного та малярського доробків митця.  
       
Читання напам'ять віршів Шевченка, зустріч із його героями: Катериною, Лілеєю, Наймичкою, виконання пісень на слова Т. Шевченка «Думи мої, думи мої...», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», інсценізація уривків з поем «Наймичка» та «Катерина» – все це очікувало дванадцяті класи на святі «Слава Шевченка – слава України».         
        
Усі проведені заходи допомогли глибше усвідомити внесок великого Кобзаря у скарбницю української літератури, відчути красу та велич українського слова, виразно представленого в поезії Т. Шевченка, поглибили  переконання,  що  Тарас Григорович – гордість і слава України.

Останні новини Чернігівщини

Як хобі перетворити на успішний бізнес

Як хобі перетворити на успішний бізнес 11:59

Про це йшлося на засіданні клубу в Чернігівському міському центрі зайнятості. Своєю бізнес-ідеєю та секретами успішного ведення бізнесу з безробітними ділилася відома чернігівська майстриня, дизайнер Людмила Заровська. Тема зустрічі «Хенд-мейд - шедеври своїми руками». Цього разу говорили про прикраси ручної роботи зі стрічок та намистин.

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку "Вдовині села Чернігівщини" 11:53

«Вдовині села Чернігівщини» – п’ятдесятихвилинний документальний фільм, створений на основі життєвих історій мешканок Чернігівського району. 21 лютого, стрічку презентували громаді у Чернігівському обласному молодіжному центрі. У заході взяла участь заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

"Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів" 11:33

20 лютого у м.Києві відбулася презентація та експертне обговорення напрацювань проекту «Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів у 4-х регіонах України», який був реалізований у 8-ми громадах Миколаївської, Дніпропетровської, Чернігівської та не окупованої частини Луганської області.

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі 11:21

У Чернігові планують проводити більше тематичних сезонних фестивалів. А також - різноманітних чемпіонатів, конкурсів, навчальних семінарів, майстер-класів тощо. Виконавчий комітет міської ради 20 лютого погодив внесення змін до Програми розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2019-2021 роки.

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств 11:18

21 лютого заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван зустрівся з представниками національно-культурних товариств області. Захід приурочений до Міжнародного дня рідної мови.