Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 травня, 21:24:24

Прокуратура не допустила чергового скандалу у сфері земельних відносин, запобігши незаконному розпорядженню паями селян

20.02.2015   08:40

За позовом прокурора Менського району області Чернігівським окружним адміністративним судом 17 лютого визнано незаконним та скасовано розпорядження місцевої райдержадміністрації, яким у вересні 2014 року надано дозвіл приватному сільгосппідприємству на розроблення документації щодо набуття в оренду 178 га земель сільськогосподарського призначення (ріллі).

Суд прийняв до уваги доводи прокурора про те, що вказані землі розпайовані між членами колишнього КСП, а деякими з них на ділянки вже отримано державні акти про право власності.

Надання приватизованих земель в оренду органом влади є порушенням норм цивільного та земельного законодавства (зокрема, ст. 122 Земельного кодексу України).

Завдяки вжитим прокуратурою заходам цьому порушенню прав громадян, яке мало б негативні правові та соціальні наслідки, вдалося запобігти.

 

Довідково:
Вже за півтора місяці поточного року по області судами задоволено 16 позовів прокурорів із земельних питань, за якими повернуто та попереджено незаконне вибуття близько 450 га земель вартістю майже 6 млн. гривень. Справи ще щодо майже тисячі гектарів вартістю 8 млн. грн. перебувають у провадженні суду.

Останні новини Чернігівщини

Завершився тиждень дистанційного навчання з представниками  служб у справах дітей Чернігівської області

Завершився тиждень дистанційного навчання з представниками служб у справах дітей Чернігівської області 17:53

З 19 по 25 травня тривало навчання за програмою «Основні напрями діяльності органів місцевої влади щодо захисту прав та законних інтересів дітей».